Krystyna Janda to niekwestionowana królowa polskiego kina. Debiutowała u Andrzeja Wajdy, a jej talent docenili zarówno widzowie, jak i krytycy.

Wajda często angażował aktorkę do swoich dzieł, przy których miała okazję pracować z najlepszymi i szlifować swój warsztat aktorski. To właśnie współpraca z najlepszym polskim reżyserem otworzyła jej drzwi do wielkiej kariery, której zwieńczeniem było przyznanie Jandzie Złotej Palmy w Cannes.

Krystyna Janda zdradziła, jak zakończył się jej związek z Andrzejem Sewerynem

Krystyna Janda poznała Andrzeja Seweryna w czasach studenckich. Aktorka była jedną ze studentek doświadczonego już mężczyzny. Para zakochała się w sobie po uszy i szybko powitali na świecie swoje pierwsze dziecko.

Wtedy Kryty na Janda zrezygnowała z aktorstwa i skupiła się jedynie na obowiązkach domowych i wychowywaniu córki. Sam Andrzej Seweryn nie widział w niej aktorki i nie namawiał jej na branie udziału w castingach.

Na szczęście po jakimś czasie Krystyna Janda zrozumiała, że aktorstwo jest jej pisane. 1 1976 roku zadebiutowała na dużym ekranie w roli Agnieszki w filmie Andrzeja Wajdy „Człowiek z marmuru”.

Gosposia odegrała tam kluczową rolę

Tam też poznała Edwarda Kłosińskiego – swojego kolejnego partnera. Mężczyzna okazywał jej zrozumienie i wspierał w pracy. Niestety nie mogła otrzymywać tego od swojego męża.

Długo myślała o rozstaniu. Po narodzinach Marysi w jej małżeństwie było coraz gorzej. Finalnie decyzję pomogła jej podjąć… gosposia.

Honorata wyszła ze swojego pokoju i powiedziała do mnie: "Dosyć tego, idziemy do tatusiów"

- zdradziła Krystyna Janda w swojej książce.

Wtedy aktorka zamieszkała u swoich rodziców, a jej małżeństwo z Andrzejem Sewerynem się zakończyło.

ZOBACZ, O CZYM JESZCZE PISALIŚMY W OSTATNICH DNIACH NA PORTALU „ZYCIE.NEWS”: NIETYPOWA WIADOMOŚĆ OD KLIENTKI WYWOŁAŁA SPORE PORUSZENIE U KELNERKI. POST W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH ZEBRAŁ JUŻ KILKASET TYSIĘCY POLUBIEŃ

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ZYCIE.NEWS”: REAKCJA ANTKA KRÓLIKOWSKIEGO PODCZAS SKŁADANIA PRZYSIĘGI MAŁŻEŃSKIEJ WZBUDZIŁA ZASTANOWIENIE FANÓW. WIELE WSKAZUJE, ŻE JOANNA OPOZDA JEST W CIĄŻY

Z ŻYCIA ZNANYCH LUDZI INFORMOWALIŚMY NA PORTALU „ZYCIE.NEWS O: MEGHAN MARKLE PONOWNIE USŁYSZAŁA WIELE PRZYKRYCH SŁÓW OD SWOJEGO OJCA! CO POWIEDZIAŁ? THOMAS MARKLE NIE OSZCZĘDZIŁ CÓRKI NAWET W DNIU JEJ 40. URODZIN