Wczoraj, 8 września świętej pamięci Krzysztof Krawczyk obchodziłby 75. urodziny. Ten wyjątkowy dzień uczczono między innymi specjalną mszą świętą odprawioną przez biskupa Długosza.

Tradycyjna urodzinowa msza święta odbyła się, jak co roku

Jeden z przyjaciół artysty, ksiądz Piotr Turek – jak podaje "Pomponik" – opowiedział we wspominkowej rozmowie z mediami, jak organizowane były urodzinowe uroczystości Krzysztofa Krawczyka w przeszłości.

Poruszono także temat miejsca ostatniego spoczynku piosenkarza. Bulwersujący wielu problem grobu Krzysztofa Krawczyka pozbawionego do tej pory pomnika, także został wyjaśniony.

Ksiądz Piotr Turek serdecznie przyjaźnił się z Krzysztofem Krawczykiem i z jego żoną Ewą. Jak opowiedział w rozmowie z tabloidem, każdego roku w dniu urodzin artysty odbywała się uroczysta msza święta z tej właśnie okazji.

Po mszy rodzina i przyjaciele artysty zapraszani byli na uroczysty urodzinowy obiad. W tym roku urodzinowa msza święta także się odbyła, chociaż Krzysztof Krawczyk uczestniczył w niej jedynie duchem i swoją energią, która po nim pozostała w umysłach i sercach najbliższych, przyjaciół i fanów.

Jak powiedział duchowny, msza Święta z okazji urodzin Krzysztofa Krawczyka miała odbyć się w tym roku na cmentarzu, jednak biskup Długosz martwiąc się oto, czy dopisze w tym czasie pogoda, postanowił odprawić ją jak zwykle w budynku kościoła.

Zaprzyjaźniony z Krawczykami ksiądz wyjaśnił także, dlaczego nadal miejsce ostatniego spoczynku artysty pozbawione jest odpowiedniego pomnika - Krzysztof to artysta, w jego przypadku standardowy grobowiec to za mało, by go należycie uhonorować. Wciąż szukamy pięknego projektu.

Co o tym sądzicie? Jaki Waszym zdaniem nagrobek byłby odpowiedni?

O tym się mówi: Niesamowite zdarzenie. 12-letnia dziewczynka "powraca do życia" na własnej uroczystości ostatniego pożegnania. Co się stało

Zerknij: Zatkanie zlewu natychmiast zniknie. Cudowny środek, który można łatwo przygotować w domu