Shylah Johnson z trudem zaaklimatyzowała się w nowym roku szkolnym w Brookvale Groby Learning Campus w Leicester, po tym, jak ona, mama Daisy i tata Dharmesh, zmagali się ze znalezieniem pasującej do niej spódnicy.

Nie może chodzić normalnie do szkoły, bo jej spódnica nie jest plisowana?

Wściekła mama powiedziała, że ​​jej 12-letnia córka została zamknięta w szkole po tym, jak gwałtowny wzrost w okresie letnim spowodował, że jej biodra są zbyt szerokie na szkolną spódnicę.

Polityka dotycząca mundurków w szkole wymaga, aby dziewczęta nosiły czarną plisowaną spódnicę do mundurka, ale pomimo spędzania lata na przeszukiwaniu sklepów takich jak Marks & Spencer, New Look, Next, Matalan i Primark, rodzina nie była w stanie znaleźć odpowiedniej.

Po wyczerpaniu swoich możliwości Daisy i Dharmesh mówią, że nie mieli innego wyjścia, jak wysłać Shylah do szkoły w zwykłej czarnej spódnicy. Daisy powiedziała: „Wydaliśmy setki funtów na zamawianie spódnic, które nie pasowały i zwracanie ich, próbowaliśmy wszędzie. Ale ponieważ córka ma szerokie biodra i wąską talię, spódnice nie pasują na nią.

„Musieliśmy więc zaopatrzyć ją w zwykłą spódnicę, która będzie pasować, ale natychmiast została wysłana do izolatki, ponieważ nie była plisowana. „Opuściła dwa testy w tym tygodniu, ponieważ nie może uczyć się w pełnym wymiarze godzin, a wszystko dlatego, że jej spódnica nie ma fałd.

źródło: YouTube/BBC

„Tak naprawdę jest dyskryminowana, ponieważ nie ma kształtu ciała dla ich jednolitej polityki. Szkoła dała nam nawet jedną ze swoich spódnic do noszenia, która nie pasuje do jej talii. Daisy rozmawiała ze szkołą, aby spróbować rozwiązać problemy i pomimo dyskusji z przedstawicielami szkoły, nie była w stanie osiągnąć kompromisu.

Will Teece, dyrektor w Brookvale Groby Learning Campus, powiedział, że szkoła oferuje szereg opcji, aby spróbować sprowadzić Shylah z powrotem do klasy. „Szkoła od wielu lat prowadzi taką samą politykę mundurową, zaopatrzyliśmy rodzinę w spódnicę, zaoferowaliśmy, że zabierzemy ją do sklepów i zaoferowaliśmy, że będzie szyta na miarę – ale po prostu wygląda na to, że ona nie chce nosić spódnicę — powiedział.

Co o tym sądzicie?

O tym się mówi: Edyta Górniak ma już dość? Gwiazda odcięła się od chorej matki. Te słowa nie pozostawiają wątpliwości

Zerknij: Do sieci trafiły zdjęcia z sesji ślubnej córki Adama Małysza. Efekty są oszałamiające