Jak wskazuje portal "O2", o szczepieniach mówi się teraz dużo w związku z programem szczepień przeciw Covid-19, które mają pomóc przezwyciężyć pandemię koronawirusa. Głos w sprawie zabierają autorytety medyczne, politycy oraz przedstawiciele kościoła. Swoje zdanie na ten tamt wyraził także papież Franciszek. Co powiedział?

Papież Franciszek o szczepieniach przeciw Covid-19

Specjaliści przekonują, że szczepionki przeciw Covid-19 są najskuteczniejszym narzędziem do walki z epidemią koronawirusa, jakim obecnie dysponujemy. Przytaczają liczne statystyki udowadniające ich skuteczność. Po raz kolejny na temat szczepień głos zabrał papież Franciszek. Po raz kolejny podkreślił, że szczepionki są nadzieją na powrót do normalności.

Szczepionka na Covid-19/YouTube @WP
Szczepionka na Covid-19/YouTube @WP
Szczepionka na Covid-19/YouTube @WP

Zdaniem Ojca Świętego ludzie powinni zaufać nauce i dobrodziejstwu, jakim jest stworzenie przez naukowców skutecznych szczepionek. Osób sceptycznie nastawionych do szczepień przeciw Covid-19 nie brakuje na całym świecie, także wśród katolików. Stąd apel papieża o ponowne zaufanie nauce i medykom.

"To dzięki szczepionce powoli wracamy, by znów ujrzeć światło. Wychodzimy z tego paskudnego koszmaru" - podkreśla papież Franciszek we wstępie do niepublikowanej jeszcze książki "Beyond the Storm", która jest wywiadem rzeką przeprowadzonym z Ojcem Świętym przez włoskiego dziennikarza Fabio Marchese'a.

Papież Franciszek/YouTube @Dla Ciekawskich
Papież Franciszek/YouTube @Dla Ciekawskich
Papież Franciszek/YouTube @Dla Ciekawskich

Zdaniem niektórych fragment publikacji ukazał się nie bez powodu. Ma nim być fala protestów przetaczająca się w ostatnim czasie przez Włochy i nie tylko, w której ludzie wyrażają swój sprzeciw wobec szczepień i wprowadzania przywilejów dla osób, które przyjęły szczepionki.

Co sądzicie o całej sprawie?

To też może cię zainteresować: Papież Franciszek zwrócił się do Polaków. Nie zabrakło słów o Janie Pawle II i zbliżającej się beatyfikacji dwójki naszych rodaków

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Edyta Górniak ma już dość? Gwiazda odcięła się od chorej matki. Te słowa nie pozostawiają wątpliwości

O tym się mówi: Czy to już definitywny koniec między Martyną Wojciechowską, a Przemkiem Kossakowskim? Znajoma dziennikarki rozwiewa wątpliwości