Jarosław Jakimowicz i Magdalena Ogórek to para prowadzących program publicystyczny "W Kontrze", emitowany na stacji TVP Info. Poruszają w nim m.in. temat bieżących kwestii politycznych i światopoglądowych. Ostatnio najpopularniejszy duet TVP zwrócił uwagę na problem hejtu. Co takiego powiedzieli?

TVN "szczuje" na dziennikarzy TVP?

Dla niektórych widzów dobór prezenterów do programu "W Kontrze" niemal od razu wydał się nieco szokujący - Jakimowicz jest bowiem postacią niezwykle kontrowersyjną ze względu na swoją niezbyt kolorową przeszłość, a Ogórek z kolei znana jest ze swojej kariery politycznej oraz udziału w wyborach prezydenckich.

Wygląda jednak na to, że program z taką obsadą przyjął się wśród widzów naprawdę dobrze, gdyż jest emitowany nieprzerwanie już od kilku dobrych miesięcy. Przez ten czas prowadzący poruszyli na antenie wiele ważnych społecznie tematów. Ostatnio padło na temat hejtu i "szczucia", za jakie rzekomo odpowiedzialni są dziennikarze stacji TVN.

Mowa o narracji, jaką TVN przyjęło w stosunku do niedawnej sytuacji dotyczącej Pawła Kukiza. Naraził się on znacznej części Polaków, jawnie zgadzając się z rządzącą partią w kwestii tzw. "lex TVN".

Prowadzący "W Kontrze" mają żal wobec tego, z jaką surowością opozycja potraktowała działania Kukiza. Według nich wskazuje to jedynie na ogromną hipokryzję ze strony dziennikarzy TVN, którzy dużo mówią o miłości, a sami odpowiedzialni są teraz za nienawiść...

"To jest ta buta proszę państwa. To jest taka różnica... Jak usiądą w Dzień Dobry TVN, tam w tym kółeczku w śniadaniówce i opowiadają głodne kawałki, jak to są mili, wspaniali, otwarci, tolerancyjni, i tak dalej, a ci drudzy tak nie szanują, są tacy obrzydliwi" - mówił Jakimowicz.

Ogórek zastanawiała się natomiast, jak poczują się przedstawiciele TVN w momencie, kiedy przez napędzany przez nich hejt... komuś z TVP stanie się coś poważnego.

"Ci, którzy mieli, mają cały czas te frazesy o miłości na ustach, nakręcili po prostu taką machinę hejtu, że to się w głowie nie mieści" - stwierdziła Ogórek.

Czy duet ma słuszność?

Zobacz także: Żona Kamila Stocha zaskoczyła kibiców odważnym wyznaniem. Ujawniła, co robi przed każdym wyjazdem męża. Zaskakujące słowa

Może cię zainteresować: Marina Łuczenko-Szczęsna chwali się pokojem syna. Jak mieszka mały Liam? To wnętrze naprawdę robi wrażenie

Pisaliśmy również o: Ula Chincz straciła bardzo bliską osobę. Wiadomość spadła na dziennikarkę i jej rodzinę jak grom z jasnego nieba