Nie ulega wątpliwości, że kultowy serial "Czterej pancerni i pies" wrył się w pamięć wielu Polaków, którzy w czasach świetności produkcji, a także wiele lat potem oglądali przygody bohaterów serialu i cieszyli się tak samo, jak przed laty śledząc ich losy.

Ponadczasowa historia połączyła pokolenia

Przygody bohaterów serialu umiejscowione są w bardzo trudnych, nieszczęśliwych, krwawych czasach, w jakich przyszło żyć Polakom i nie tylko. Okres II wojny światowej zapisał się na kartach historii morzem krwi, łez, potu i ludzkiej krzywdy. W takiej właśnie scenerii Tomasz Czereśniak, Janek Kos, Gustlik Jeleń i inni cudowni bohaterowie serialu, oraz ich pies Szarik przemierzali niebezpieczne tereny objęte wojną przeżywają wspólnie radości, smutki, rozwiązując wspólnie problemy i zakochując się.

Jak niestety wiemy, nie ma już z nami niektórych aktorów, na przykład zmarłego 9 września tego roku w wieku 90 lat Wiesława Gołasa.

Jak bardzo ich wygląd nadgryzł ząb czasu?

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Paweł Rossa (@pawel_rossa)

Włodzimierz Press, czyli serialowy Grigorij Saakaszwili jest dziś niemal łysym starszym panem, któremu jednak nie minął znany wszystkim błysk w oku.

Nie zrobił spektakularnej kariery filmowej, jednak jest cenionym aktorem teatralnym i dubbingowym. Wciąż utrzymuje przyjazne relacje z Januszem Gajosem, który wcielił się w rolę Janka Kosa. Ten z kolei zrobił karierę filmową i podobnie, jak Włodzimierz Press, także jest nadal aktywny zawodowo.

Co o tym sądzicie?

O tym się mówi: Niebywałe sceny w jednym z polskich miast. Pogotowie gnało do rannego, po czym medycy odmówili pomocy. O co poszło

Zerknij: Specjaliści ostrzegają przed nowym schorzeniem. Zagrożeni są nim dorośli i dzieci. Czym jest "Smartphone Pinky"