Jak podaje portal "Wirtualna Polska", w "Wiadomościach" TVP ukazał się materiał, w którym krytyce poddano "antymięsny lobbing" jaki prowadzić ma stacja TVN. Tezę poparto fragmentem reportażu przygotowanego przez stację. Mocno na słowa Danuty Holeckiej zareagowała Agnieszka Woźniak-Starak.

Materiał TVP budzi emocje

W głównym wydaniu "Wiadomości" w środę 15 września wyemitowano materiał, w którym pytano, czy "Bruksela chce zakazać jedzenia mięsa?". W przygotowanym reportażu cytowano między innymi europarlamentarzystkę Sylwię Spurek, która chciałaby aby wprowadzono zakaz otwierania nowych hodowli zwierząt po 2025 roku. Postuluje ona również wprowadzenie zakazu polowań i wędkowania.

Danuta Holecka / YouTube:  Naczelny Lewak
Danuta Holecka / YouTube: Naczelny Lewak
Danuta Holecka / YouTube: Naczelny Lewak

W temat ewentualnego zakazu jedzenia mięsa TVP postanowiło wciągnąć konkurencyjną stację - TVN. We wspomnianym materiale opublikowano fragment reportażu przygotowanego przez dziennikarzy TVN24, w którym mowa była jedzeniu tofu oraz soczewicy. Do całej sprawy odniosła się Agnieszka Woźniak-Starak.

Dziennikarka w mediach społecznościowych zamieściła screen z artykułu "WP" poświęconego wspomnianemu materiałowi TVP. Znalazł się w nim cytat z Danuty Holeckiej i krótki komentarz Woźniak-Starak. "No i super!" - skomentowała gospodyni "Dzień dobry TVN".

Komentarz Agnieszki Woźniak-Starak/Instagram @Agnieszka Woźniak-Starak
Komentarz Agnieszki Woźniak-Starak/Instagram @Agnieszka Woźniak-Starak
Komentarz Agnieszki Woźniak-Starak/Instagram @Agnieszka Woźniak-Starak

Jak wspomina portal "WP", Unia Europejska chce propagować zrównoważoną dietę rślinną, co ma być częścią kampanii walki z rakiem. Specjaliści wskazją również, że przemysłowa hodowla zwierząt jest jednym z ważniejszych czynników przyczyniających się do degradacji środowiska, a także sprzyja transmisji chorób odzwierzęcych.

A wy, co sądzicie o materiale przygotowanym przez TVP i reakcji Agnieszki Woźniak-Starak?

To też może cię zainteresować: Małgorzata Ostrowska-Królikowska przeszła spektakularną metamorfozę. Nie wszystkim zamiana przypadła do gustu

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Donald Tusk robi porządki w partii? Miały już zapaść pierwsze decyzje personalne. To będą gorące dni w PO

O tym się mówi: Kolejne sekrety Maryli Rodowicz wyjdą na jaw? Tego o gwieździe nie widział nikt. O co chodzi