Jak przypomina portal "Super Express", Donald Tusk zdecydował się nie tylko aktywnie zaangażować w polską politykę, ale również ponownie obją stery Platformy Obywatelskiej, którą współtworzył. Z doniesień medialnych wynika, że były premier zaczął poważne porządki w partii. Na rozmowie z szefem było już kilku znanych posłów. O kim mowa?

Twarde rządy Donalda Tuska

Od dwóch miesięcy Donald Tusk reorganizuje Platformę Obywatelską. Media donoszą, że były premier postanowił uporać się z problemem posłów wykazujących się wyjątkową niesubordynacją. Na dywaniku u Tuska mieli wylądować już Franciszek Sterczewski, Dariusz Joński, Michał Szczerba i Klaudia Jachira - politycy, którzy budzą wiele emocji. W ostatnim czasie aktywnie działali na granicy polsko-białoruskiej.

Donald Tusk. Źródło: Youtube Onet News
Donald Tusk. Źródło: Youtube Onet News
Donald Tusk. Źródło: Youtube Onet News

To jednak nie koniec zmian. Jak donosi tygodnik "Wprost", Donald Tusk ma planować również zmiany w strukturach regionalnych. Szefem dolnośląskich struktur PO ma nie być już Grzegorz Schetyna, ale prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej lub Michał Jaros. Schetyna potwierdził, że nie będzie stawał do wyborów w regionie, bo chce zaangażować się najbardziej w politykę krajową.

Także Sławomir Neumann ma przestać pełnić funkcję szefa regionu pomorskiego. O miejsce na tym stanowisku powalczyć ma Agnieszka Pomaska i Mieczysław Struk (marszałek województwa).

Donald Tusk. Źródło: Youtube naTemat.pl
Donald Tusk. Źródło: Youtube naTemat.pl
Donald Tusk. Źródło: Youtube naTemat.pl

23 października tego roku mają się również odbyć wybory na przewodniczącego PO. Wiele wskazuje na to, że jedynym kandydatem na to stanowisko będzie Donald Tusk.

Co sązicie o zmianach?

To też może cię zainteresować: Były mąż Beaty Kozidrak zrobił niezwykły gest dla gwiazdy. Wszystko po jej skandalicznej sprawie. O co chodzi

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Matka pana młodego założyła suknię na wesele. Jej wybór spotkał się z falą krytyki gości weselnych. O co poszło

O tym się mówi: Pogoda może być dziś niebezpieczna. IMGW wydaje ostrzeżenia meteorologiczne. Czego należy się spodziewać

Z życia gwiazd: Edyta Golec publikuje bardzo ważną informację. Ten wpis wzruszył mnóstwo osób. O co chodzi