Jak podaje portal "Goniec", Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alerty przed intensywnymi opadami deszczu. Deszczu należy spodziewać się w całym kraju. Gdzie będzie najgorzej? Jaka pogoda czeka nas w nadchodzących godzinach?

Ostrzeżenia IMGW

W piątek 17 września IMGW wydało alert pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami deszczu, który obowiązuje na terenie województwa pomorskiego, lubelskiego, świętokrzyskim, małopolskim, śląskim oraz w północnej części województwa podkarpackiego i południowym Mazowszu. Może tu spaść od 30 do 45 mm deszczu.

IMGW wydał również ostrzeżenia drugiego stopnia dla południowej części województwa podkarpackiego. Wysokość opadów na tym obszarze może wynieść od 40 do nawet 60 mm. Mogą pojawić się na tym obszarze także burze.

Prognoza pogody na piątek 17 września

Piątek 17 września upłynie nam pod znakiem zachmurzenia i opadów. Deszcz pojawi się praktycznie w całym kraju. Polska znajduje się obecnie pod wpływem niżu, którego ośrodki znajdują się nad Bałtykiem, Ukrainą oraz Węgrami. Na pogodę wpływa również pofalowany front chłodny, który odsuwa się na wschód.

Za frontem napływa do nas polarno-morskie powietrze. Temperatura spadnie i wyniesie od 13 stopni w północno-wschodniej części kraju do 19 stopni w południowo-zachodniej Polsce. Niestety piątek nie będzie w najbliższych dniach wyjątkiem.

Przed nami pochmurny weekend z niskimi temperaturami. W sobotę termometry pokażą od 10 do 17 stopni. W niedzielę ma być jeszcze chłodniej.

Myślicie, że za nami ostatnie ciepłe dni w tym roku?

To też może cię zainteresować: Decyzja księdza w sprawie grobu wywołała oburzenie. Zachowanie duchownego wyszło na jaw przypadkiem. O co chodzi

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Irena Santor musiała mierzyć się z poważnymi zarzutami. Sytuacja zakończyła się sprawą w sądzie. O co chodzi

O tym się mówi: Emerytów czekają spore zmiany. Ile seniorzy mogą skorzystać na rozwiązaniach planowanych przez rząd

Z życia gwiazd: Magda Gessler zdecydowała się na odważny krok. Gwiazda pokazała, jak wygląda zaraz po przebudzeniu