Jak podaje portal "Super Express", w ramach Polskiego Ładu rząd zapowiada wprowadzenie szeregu zmian, na których zyskać ma między innymi grupa 8 milionów seniorów. Jednym z założeń jest wprowadzenie emerytury bez podatku, która objęłaby emerytów, których świadczenie nie przekracza 2500 zł brutto.

Zmiany w prawie podatkowym

Zapowiadany przez rząd Polski Ład obejmuje między innymi zmiany w obowiązującym prawie podatkowym. Z zapowiedzi resortu pracy, rodziny i polityki społecznej wynika, że na zmianach skorzysta 18 milionów podatników, z czego około 8 milionów to właśnie seniorzy. Na skutek wprowadzenia wyższej kwoty wolnej od podatku, emeryci pobierający świadczenia do 2500 zł brutto nie będą obciążani podatkiem.

Pieniądze. Źródło: Youtube Aktualności 360
Pieniądze. Źródło: Youtube Aktualności 360
Pieniądze/YouTube @Aktualności 360

Ministerstwo przekonuje, że aż 90 proc. rencistów i emerytów dzięki temu będzie mogło cieszyć się wyższymi świadczeniami. Minister Marlena Maląg przekonuje, że rząd konsekwentnie wspiera seniorów, a emerytura bez podatku jest tylko jedną z form okazywania tego wsparcia. Emerytury bez podatku miałyby zacząć obowiązywać już o 1 stycznia 2022 roku.

Z wyliczeń "Super Expressu" wynika, że osoby pobierające obecnie świadczenie w wysokości 1000 zł od stycznia mogłyby liczyć na emeryturę wyższą o 64,44 zł. Osoby z emeryturą wyższą o 100 zł mogą liczyć na 75,76 zł więcej. Najwięcej zyskaliby seniorzy pobierający obecnie 2200 zł emerytury - w ich przypaku świadczenie wzrosłoby o 176,76 zł.

Pieniądze. Źródło: Youtube Aktualności 360
Pieniądze. Źródło: Youtube Aktualności 360
Pieniądze/YouTube @Aktualności 360

Emeryci pobierający świadczenie w wysokości 4 000 zł netto zyskaliby zaledwie 5,89. Seniorzy pobierający świadczenie powyżej 4 500 zł stracą na wprowadzonym rozwiązaniu. Szczegółowe wyliczenia znajdziecie tutaj.

Co sądzicie o planowanych zmianach?

To też może cię zainteresować: Zarobki ministra zdrowia poszły mocno do góry. Adam Niedzielski zarobi kilka tysięcy więcej

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Jan B. z zespołu Lady Pank przerwał milczenie. Muzyk usłyszał zarzuty. Co powiedział na ten temat

O tym się mówi: Jasnowidz Wojciech Glanc miał straszną wizję. Co tak przeraziło jego słuchaczy podczas transmisji na żywo