Każdy Polak zgodzi się z tym, że osoby powołane do ochrony naszego bezpieczeństwa powinny spełniać szereg bardzo restrykcyjnych wymogów, a także mieć odpowiednie predyspozycje. W momencie, gdy rząd wprowadził w przestrzeń publiczną kampanię za pękającą do przyjmowania preparatów nazywanych szczepionkami, jasne już było to, że wszystkie służby mundurowe raczej nie będą miały wyjścia, ani możliwości uniknięcia przyjęcia iniekcji, mimo deklaracji dobrowolności. To jednak nie jest jedyna zmiana w życiu zawodowych żołnierzy.

Ministerstwo Obrony Narodowej wprowadza znaczące zmiany

Ministerstwo Obrony Narodowej zaprezentowało projekt rozporządzenia dotyczącego wojskowych dokumentów należących do zawodowych żołnierzy. Jak podają media, Ministerstwo Obrony Narodowej zamierza domagać się od żołnierzy zawodowych wymiany dokumentów w formie książeczki papierowej na plastikowe karty ID-1 o formacie bankomatowym.

Okazuje się, że owo rozporządzenie powstało w oparciu o ustawę z 22 listopada 2018 roku regulującą sprawy dotyczące dokumentów publicznych. Jej istnienie skłoniło Ministerstwo Obrony Narodowej do stworzenia nowelizacji rozporządzenia z 22 marca 2010 roku regulującego sprawy dotyczące wojskowych dokumentów osobistych należących do zawodowych żołnierzy.

Wymiana dokumentów papierowych na plastikowe miałaby ułatwić dostosowanie się do wymogów związanych zabezpieczeniem przed sfałszowaniem. Jak podaje Wirtualna Polska, nowe dokumenty żołnierskie naszpikowane będą wieloma elementami mającymi za zadanie zapobieganie fałszerstwu i podrobieniu ich.

Co o tym sądzicie?

O tym się mówi: Monika Richardson opublikowała ważny apel. To może zaskoczyć wielu internautów. Chodzi o Zbyszka Zamachowskiego

Zerknij tutaj: Małgorzata Ostrowska-Królikowska przeszła spektakularną metamorfozę. Nie wszystkim zamiana przypadła do gustu