Znawcy twierdzą, że dobry grzybiarz przywiezie z lasu grzyby o każdej porze roku, nawet zimą. Szczególnie jednak jesień jest stosunkowo bogata pod względem gatunków grzybów, które można znaleźć w naszych lasach.

Grzybobranie to nie jest zwykły spacer po lesie

Jeśli również lubisz jesienną przyrodę, nie wahaj się i przy ładnej pogodzie udaj się do najbliższego lasu i dobrze się rozejrzyj. Wrzesień jest zwykle głównym sezonem wzrostu grzybów, zwłaszcza tych, które zbierają zwykli grzybiarze. Wszystkie gatunki letnie nadal rosną, tj. lipiec i sierpień, ale zaczynają rosnąć gatunki jesienne.

Szczególnie tegoroczny przełom sierpnia i września jest bardzo bogaty w grzyby. A stan naszych lasów w dzisiejszych czasach tylko to potwierdza. Dosłownie tłumy wyruszają pieszo, rowerem, pociągiem, autobusem i samochodem z koszami, plecakami, torbami i workami. Pojedyncze osoby i rodziny, z wyjątkiem wycieczek, przeczesują lasy i łąki. A ci, którzy nie mogą wyjechać z miasta, powinni przynajmniej wybrać się na spacer po parku lub po prostu popatrzeć na trawnik wokół domu.

Rosną! Wiadomość rozeszła się z prędkością tamtamów. Grzyby pojawiają się również w telewizji, gazetach i czasopismach. To tylko popularny temat. Rozprzestrzenia się nawet grzybowa łacina: jak duży grzyb znaleziono w gwarantowanym sekretnym miejscu. Ale nie możesz po prostu zbierać grzybów.

Jak się okazuje jest to możliwe niemalże w całym kraju, a to wszystko z powodu intensywnych opadów, jakie nawiedziły Polskę wcześniej.Aaktualnie synoptycy zapowiadają w miarę stabilną pogodę, co także może zagwarantować całkiem dobre wyniki grzybobrania.

Jak donoszą media cytujące zapalony grzybiarzy, najlepszym miejscem na grzybobranie w Polsce jest Puszcza Knyszyńska, Bieszczady, Puszcza Notecka, Bory Tucholskie, Puszcza Świętokrzyska, Puszcza Bukowa, Bory Dolnośląskie, Beskid Sądecki, Puszcza Kurpiowska, Puszcza Kozienicka. W tych rejonach według medialnych doniesień znajdziemy najwięcej podgrzybków, opieńków, maślaków i borowików.

O tym się mówi: Edyta Herbuś nie pozostaje dłużna Dorocie Wellman. Jak odpowiedziała na przytyki dziennikarki? Tancerka zaprosiła ją w zaskakujące miejsce

Zerknij: Było mi żal mojego ojca i pozwoliłam mu mieszkać ze mną. Teraz chce się mnie pozbyć