Jak podaje portal "Lelum", czwarta fala epidemii koronawirusa stała się już faktem. Z tygodnia na tydzień obserwujemy wzrost liczby wykrwanych nowych przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Minister Zdrowia Adam Niedzielski na konferencji prasowej mówił o tym, że dynamika czwartej fali rośnie. Czy należy spodziewać się wprowadzenia kolejnego lockdownu?

Adam Niedzielski o sytuacji epidemicznej

W poniedziałek 20 września odbyła się konferencja prasowa ministra Adama Niedzielskigo, która dotyczyła bieżącej sytuacji epidemicznej w naszym kraju. Szef resortu zdrowia wskazał, że obcenie dynamika wzrostu nowych zakażeń utrzymuje się na poziomie 35-40 proc., a średnia tygodniowa liczba zakażeń przekroczyła już 600 przypadków.

Wśród województw, w których sytuacja jest na ten moment najgorsza, Adam Niedzielski wymienił Podlasie, Zachodnie Pomorze, Podkarpacie oraz Lubelszczyznę. Podkreślił, że ostatnie dwa z wymienionych charakteryzują się najniższym współczynnikiem wyszczepienia. Stwierdził, że widoczne jest skorelowanie liczby zaszczepionych z liczbą notowanych przypadków.

Niepokojące zapowiedzi ministra zdrowia

W trakcie poniedziałkowej konferencji minister zdrowia poinformował, że jeszcze w tym tygodniu można się spodziewać przekroczenia liczby 1000 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Zaznaczył również, że przy obecnie notowanej ilości dziennych przypadków (poniżej tysiąca) nie są w rządzie prowadzone rozmowy o zaostrzaniu obowiązujących na ten moment obostrzeń. W najbliższym czasie nie musimy się obawiać wprowadzenia lockdownu.

Minister zdrowia podkreślił, że aż 99,1 proc. przypadków notowanych od końca stycznia, to osoby niezaszczepione. W przypadku osób, które się zaszczepiły, zakażeni wynoszą zaledwie 0,9 proc. Podobnie jest w przypadku zgonów z powodu Covid-19 - aż 98 proc. z nich to osoby niezaszczepione.

Myślicie, że już niebawem należy spodziewać się wprowadzenia lockdownu? A może tym razem uda się nam go uniknąć?

To też może cię zainteresować: Minister Przemysław Czarnek zaliczył sporą wpadkę. Nagranie obiegło media. O co chodzi

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: 19-latka wyszła za 61-letniego ojca dwójki dzieci. Rodzice dziewczyny prosili o pomoc policję

O tym się mówi: Katarzyna Grochola zwróciła się do córki z prośbą. Czy Dorota Szelągowska zgodzi się pomóc? O co chodzi