Neapol, 19 września 2021 - Cud "cudu" San Gennaro powtórzył się w Neapolu, krew się roztopiła. Zapowiedź upłynnienia krwi została ogłoszona o godzinie 10 w Katedrze. „ Krew się roztopiła ”, ogłosił wiernym arcybiskup Neapolu, prałat Domenico Battaglia. Słowa powitane aplauzem wiernych.

Krew męczennika św. Januarego zmieniła stan skupienia?

Ampułkę z krwią św. Januarego arcybiskup przyniósł z Kaplicy Skarbca San Gennaro do ołtarza Katedry. Już w trakcie podróży krew zdawała się topić w oczach wiernych, którzy przywitali to wydarzenie długimi brawami. Ogłoszeniu towarzyszył napis i dodatkowe machanie białą chusteczką przez przewodniczącego Deputacji San Gennaro, co świadczy o upłynnieniu. Arcybiskup Battaglia z ampułką krwi San Gennaro „Dziękujemy Panu za ten dar, za ten znak tak ważny dla naszej wspólnoty” – to pierwsze słowa, które wypowiedział arcybiskup Neapolu, prałat Domenico Battaglia, po ogłoszeniu cudu upłynnienia krwi San Gennaro. Dla prałata Battaglii jest to pierwsze święto San Gennaro w tym charakterze, ponieważ został mianowany arcybiskupem Neapolu w lutym zeszłego roku.

Arcybiskup: „Cud nie jest wyrocznią”, z którą należy się skonsultować”

Cud miał miejsce, neapolitańczycy odetchnęli z ulgą. Ale aby sprowadzić wiernych z powrotem do właściwego wymiaru, prałat Domenico Battaglia, słowami pełnymi mądrości i wiary zwrócił się do ludzi: „ Usilnie proszę was, nawet dzisiaj, abyście nie mylili znaku ewangelicznego z wyrocznią, z którą należy się konsultować. Nie ulegajmy pokusie banalizowania znaków, naginania ich do ciekawości i przesądów” – powiedział arcybiskup Neapolu w homilii wygłoszonej przy ołtarzu katedry. „Krew – dodał – czy topi się, czy pozostaje w swej stałej świętości, jest zawsze i tylko znakiem krwi Chrystusa, wylana z miłości i zmieszana z krwią wszystkich tych, którzy na przestrzeni wieków oddali swoje życie, aby dać świadectwo miłości Pana, mocy Ewangelii oraz wynikających z niej wymagań sprawiedliwości i pokoju ”.

O tym się mówi: Wyszła za mąż, a jej małżeństwo trwało jeden dzień. Ta historia nie mieści się w głowie

Zerknij: Nie na takie wieści czekali seniorzy. Czy odczują rekordowo wysoki wzrost świadczeń w 2022 roku? Eksperci nie mają, co do tego złudzeń