Jak podaje portal "Interia", olej arganowy jest jednym z najlepiej działających kosmetyków. Nazywany bywa "płynnym złotem Maroka" i "eliksirem młodości". Korzystnie działa nie tylko na naszą urodę, ale także na zdrowie. Sprawdź dlaczego warto po niego sięgnąć?

Jeden z najdroższych na świecie

Olej arganowy jest jednym z najdroższych olejków na świecie. Na jego cenę wpływa fakt, że jest pozyskiwany z niewielkich nasion owoców drzewa arganowego. Możemy je spotkać tylko i wyłącznie na obszarach pustynnych na terenie Maroka i Algierii. Wspomnieć należy, że tereny te zostały wpisane jako rezerwaty UNESCO.

Tłoczenie oleju arganowego/YouTube @ Wild Beauty Tribe
Tłoczenie oleju arganowego/YouTube @ Wild Beauty Tribe
Tłoczenie oleju arganowego/YouTube @ Wild Beauty Tribe

Na cenę oleju arganowego wpływa również to, że proces jego pozeskania jest nie tylko bardzo czasochłanny, ale także wiąże się z uciążliwościami. Na litr tego drogocennego oleju potrzebne jest aż 30 kg owoców. Zbiory prowadzone są ręcznie, a proces produkcyjny może trwać nawet przez 24 godziny. I choć w procesie produkcyjnym wykorzystywane są coraz częściej maszyny, to nadal proces otwierania owoców drzewa arganowego odbywa się ręcznie.

Właściwości oleju arganowego

W oleju arganowym zawarte są naturalne składniki. Znajdziemy tu naturalne kwasy tłuszczowe, witaminę E, a także antyoksydanty. Dzięki tym ostatnim można opóźnić proces starzenia się naszej skóry. Często wykorzystuje się go jako składnik kosmetyków i różnego rodzaju wyrobów o charakterze leczniczym.

Olej arganowy zapewnia odpowiedni poziom nawilżenia skóry, pozwala na regenerację komórek skóry i ich uelastycznienie. Ochroni nas również przez niekorzystnym wpływem na skórę promieniowania UV oraz wiatru. Jego ogromną zaletą jest również fakt, że niezwykle szybko i dobrze się wchłania.

Olej arganowy/YouTube @ Wild Beauty Tribe
Olej arganowy/YouTube @ Wild Beauty Tribe
Olej arganowy/YouTube @ Wild Beauty Tribe

Dzięki niemu możemy nie tylko poprawić wygląd i kondycję naszej skóry, ale także włosów. Warto po niego sięgnąć kiedy mamy problem z rozdwajającymi się końcówkami, łamaniem się włosów, a nawet z łupieżem.

Korzystacie z właściwości olejku arganowego?

To też może cię zainteresować: Czy kolor oczu ujawnia potencjalne problemy zdrowotne? Warto wiedzieć i mieć się na baczności

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Odeszła gwiazda kultowego serialu. Niezwykle smutną informację przekazali najbliżsi. Fani nie kryją smutku

O tym się mówi: IMGW ma pełne ręce roboty. Wydał pilny alert dla konkretnego regionu kraju. Będzie bardzo niebezpiecznie