Jak przypomina portal "Goniec", para prezydencka udała się z wizytą do Stanów Zjednoczonych. W trakcie jednego ze spotkań w ramiona Agaty Kornhauser-Dudy rzucia się pewna kobieta. Pierwsza dama była zaskoczona, ale odwzajemniła gest.

Niezwykłe spotkanie

Prezydent Andrzej Duda wspólnie z żoną w poniedziałek zaczęli swoją czterodniową wizytę w USA. W jej trakcie prezydent wziął udział w 76. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ. Para prezydencka złożyła również kwiaty pod pomnikiem poświęconym pamięci ofiar zamachu na World Trade Center i odbyła wyjątkowe spotkanie.

Para prezydencka spotkała się z osobami biorącymi udział w akcji ratunkowej 11 września 2001 roku. Odbyło się ono w Konsulacie Generalnym RP i wzięli w nim udział mundurowi polskiego pochodzenia, którzy uczestniczyli w tych dramatycznych wydarzeniach.

To właśnie w trakcie tego spotkania doszło do niezwykle poryszającej sceny, która została uwieczniona na zdjęciach opublikowanych na stronie Kancelarii Premiera. Obecna w konsulacie kobieta rzuciła się w ramiona pierwszej damy. Agata Kornhauser-Duda wydawała się zaskoczona tym faktem, ale tylko przez chwilę. Szybko odwzajemniła czuły gest.

Zdjęcie ze spotkania/Kancelaria Prezydenta RP
Zdjęcie ze spotkania/Kancelaria Prezydenta RP
Zdjęcie ze spotkania/Kancelaria Prezydenta RP

Spotkania prezydenta Andrzeja Dudy

W trakcie wizyty w USA prezydent Andrzej Duda spotkał się z wieloma przywódcami, wśród których znaleźli się m.in. prezydenci Brazylii, Mongolii i Turcji, a także z Sekretarzem Generalnym ONZ. Jednak najwięcej mówi się nie o spotkaniach, jakie miały miejsce, ale o tym, do którego nie doszło.

Z naszym prezydentem nie zdecydował się spotkać przywódca USA, Joe Biden. Nie jest tajemnicą, że marzeniem obozu Zjednoczonej Prawicy było aby na drugą kadencję został wybrany Donald Tusk.

Co o tym sądzicie?

To też może cię zainetresować: Trauma 13-latki, która urodziła dziecko 71-letniego Stanisława G. trwa. Mężczyzna nie odpowie już przed sądem. Co się stało

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Ogromne zmiany na brytyjskim dworze królewskim. Książę William i księżna Kate podjęli ważną decyzję. Co o niej sądzi królowa Elżbieta II

O tym się mówi: Rusza rejestracja na trzecią dawkę szczepionki przeciw Covid-19. Kto może z niej skorzystać