Jak podaje portal "Super Express", nie żyje Czesław Lasota. Informacje o śmierci aktora przekazał w czwartkowy wieczór Związek Artystów Scen Polskich za pośrednictwem mediów społecznościowych. Widzowie mogli podziwiać jego niezwykły talent nie tylko w filmach i serialach, ale także na deskach teatru i w audycjach radiowych.

Nie żyje Czesław Lasota

Związek Artystów Scen Polskich przekazał informacje o śmierci Czesława Lasoty. W zamieszczonym w mediach społecznościowych komunikacie przypomniano, że był on wybitnym aktorem teatralnym, filmowym, serialowym i radiowym. Artysta związany był z różnymi teatrami na obszarze całego kraju.

Występował między innymi na deskach Teatru Polskiego w Bielsku-Białej, Teatrze Bałtycki w Koszalinie, Teatru Polskiego w Bydgoszczy, Teatru Ziemi Opolskiej, Teatru Narodowego i Teatru Dramatycznego w Warszawie. Jego talent doceniała nie tylko widownia, ale również środowisko. Jego rola Biondella w "Poskromieniu złośnicy" została wyróżniona w trakcie I Kaliskich Spotkań Teatralnych (1961 rok). Rola Ojca Scholastyka w "Igraszkach z diabłem" przyniosła mu w 1962 roku nagrodę IV FTPP w Toruniu.

Kim był Czesław Lastota

Czesław Lasota przyszedł na świat 8 sierpnia 1932 roku w Łodzi. Postanowił związać swoją przyszłość z aktorstwem. Dostał się do Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w rodzinnym mieście. Na jego koncie jest wiele ról w kultowych polskich produkcjach. Występił między innymi w filmie "Nie lubię poniedziałku", "Kariera Nikodema Dyzmy", "Ogniem i mieczem", czy "Szatan z siódmej klasy".

Czesław Lasota nie unikał również występów w serialach. Mogliśmy go zobaczyć w "Nocach i dniach", kultowych serialach "O7 zgłoś się" i "Alternatywy 4", a także w "Klanie", "Świecie według Kiepskich" i "Na dobre i na złe".

Rodzinie, bliskim i przyjaciołom aktora składamy wyrazy współczucia.

To też może cię zainteresować: Joanna Opozda-Królikowska i Antoni Królikowski wydali pilne oświadczenie. Potwierdzili krążące plotki

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Małgorzata Rozenek-Majdan odjęła sobie 20 lat! Zdjęcie nie pozostawia co do tego najmniejszej wątpliwości. Fani nie kryją zaskoczenia

O tym się mówi: Lech Wałęsa świętował urodziny bez żony. Co w tym czasie robiła Danuta Wałęsa