Naturalny, domowy zmiękczacz do tkanin pozostawia pranie miękkie, które nie elektryzuje się, bez chemicznej warstwy lub sztucznego zapachu. Zastąpienie obecnego zmiękczacza tkanin bardziej naturalną alternatywą jest łatwe i niedrogie.

PRAWDA O PŁYNIE DO ZMIĘKCZANIA TKANIN

Sztuczne zapachy, które sprawiają, że pranie pachnie jak górskie strumienie lub pola kwiatów, zawierają toksyczne substancje, które mogą szkodzić zdrowiu i zanieczyszczać powietrze w domu. Te zanieczyszczenia powietrza w pomieszczeniach mogą powodować natychmiastowe i długoterminowe problemy zdrowotne, takie jak astma, zaburzenia hormonalne, choroby serca, nowotwory, bóle głowy, podrażnienie oczu, przekrwienie i nudności.

JAK DZIAŁA ZMIĘKCZACZ DO TKANIN

Komercyjne zmiękczacze do tkanin pozostawiają na tkaninach śliski film, który sprawia, że ​​są miękkie w dotyku. Ten chemiczny film ma kontakt ze skórą, gdy nosisz ubrania, śpisz na pościeli lub wycierasz się ręcznikiem. Twoja skóra może wchłonąć te niebezpieczne chemikalia na wiele sposobów! Jak zatem zadziałać, gdy chcemy zmiękczyć wodę i stworzyć jednocześnie płyn do zmiękczania tkanin?

Wystarczy sprawdzić działanie tego, co już posiadamy w domu. Soda oczyszczona ma ogromny wachlarz działania, od neutralizacji zapachów, przez zmiękczanie wody, o działanie czyszczące. Glicerynę natomiast dodaje się do wszelkich pielęgnacyjnych środków, gdyż jej higroskopijność pomaga w nawilżaniu i zmiękczaniu. Ocet natomiast oczyszcza wnętrze pralki, usuwa syntetyczne detergenty do prania i także dba o świeżość.

Te substancje w połączeniu dają wyjątkowo tani i bezpieczny środek do zmiękczania i pielęgnacji tkanin! Cztwery szklanki białego octu zmieszaj z czterema szklankami wody, dodaj 1/4 szklanki gliceryny i porządnie połącz - najlepiej w dużej butelce. Do prania wlewaj pół szklanki mieszanki przed rozpoczęciem cyklu. W razie potrzeby, do komory na kostkę zmiękczającą wodę wsyp łyżeczkę sody oczyszczonej.

O tym się mówi: Mija 7 rocznica odejścia Anny Przybylskiej. Widok miejsca jej spoczynku wzrusza do łez

Zerknij: Małgorzata Ostrowska-Królikowska przeżywa trudne chwile. Martwi ją to, co dzieje się w jej rodzinie. O co chodzi