Jak wiemy z licznych wywiadów, jak i z jej autobiografii, była pierwsza dama Danuta Wałęsa nie miała łatwego życia u boku polityka Lecha Wałęsy. Przez bardzo długie lata żyła w cieniu działacza Solidarności, wspierała go jako lidera i trwała u jego boku strzegąc bezpieczeństwa domu rodzinnego.

Trudy życia u boku Lecha Wałęsy odbiły się na zdrowiu jego żony?

Gdy Lech Wałęsa angażował się politycznie, jego nieobecność w domu sprawiła, że Danuta Wałęsa przejęła wszystkie role, jakie zwykle dzielone są pomiędzy małżonków. W swojej książce "Marzenia i tajemnice" Danuta Wałęsa opisała trudy życia w tamtym okresie. Gdy w 2011 roku ukazała się książka Danuty Wałęsy, jej mąż nie krył zawodu jej treścią.

Jak Przyznał w jednym z wywiadów, do tego czasu był przekonany, że oboje z małżonką mają te same poglądy na temat podziału ról w małżeństwie - Kobieta jest w domu i wszystko w nim ogarnia, a mężczyzna przynosi pieniądze, żeby miała czym zarządzać. Na ten temat nie ma żadnej dyskusji. Do czasu ukazania się tej książki z taką filozofią małżeństwa się zgadzaliśmy. Dopiero książka tę filozofię zmieniła.

Po wydaniu książki “Marzenia i tajemnice” Danuta Wałęsa udzieliła wywiadu w Telewizji Polskiej w programie “Pytanie na śniadanie”, w którym opowiedziała, jakie skutki zdrowotne nastąpiły po urodzeniu jej drugiej córki Anny. Okazuje się, że żona Lecha Wałęsy podupadła na zdrowiu, czuła się wówczas słaba i aby nabrać sił, których brakowało jej z powodu problemów z tarczycą, sama jeździła nad morze.

Nie jest żadną tajemnicą, że małżeństwo Danuty i Lecha wałęsów nie jest usłane różami, gdyż polityk do dzisiaj mocno angażuje się politycznie, mnóstwo czasu spędza w internecie, co mocno irytuje jego żonę. Gdy państwo Wałęsa obchodzili okrągły jubileusz małżeństwa, Lech Wałęsa oznajmił publicznie, że nie ma co świętować i o czym rozmawiać.

O tym się mówi: 33-latek trafił do lekarza z silnym bólem brzucha. Medycy przeżyli wielkie zaskoczenie, gdy zbadali pacjenta. O co chodzi

Zerknij: Rodzina Magdy Gessler znów się powiększy? Fani zobaczyli na filmiku pewną wskazówkę