Jednak okazuje się, że padł ofiarą wypadku drogowego i przez cały czas przebywał w jednym z największych szpitali w kraju. Przytomność odzyskał dopiero w zeszłym tygodniu. Jego siostrzenica Joan Jeptoo opowiedziała BBC o przerażeniu rodziny, gdy szukali jego ciała w kostnicach po tym, jak zrezygnowali z jego szans na przeżycie.

Kenijski policjant obudził się z dziewięciomiesięcznej śpiączki i odkrył, że został zwolniony za dezercję

W pewnym momencie prawie zabrali rozkładające się ciało z kostnicy, o której mówiono, że to on. „Myśleliśmy, że nie żyje, ponieważ jego telefon był wyłączony. Na początku tego roku poszliśmy odebrać ciało, o którym powiedziano nam, że go przypomina, ale odciski palców się nie zgadzają” – powiedziała.

Funkcjonariusz policji został przyjęty 21 grudnia 2020 r. jako osoba nieznana do głównego szpitala skierowań w stolicy, Nairobi. Nie miał przy sobie dokumentów tożsamości. W międzyczasie został zwolniony z pracy, oskarżony zaocznie o dezercję i wydano nakaz aresztowania.

Sprawa została później wycofana po tym, jak policja go nie znalazła. W zeszłym tygodniu odzyskał przytomność i choć wciąż nie odzyskał pełnej pamięci, udało mu się zidentyfikować się po imieniu i że jest policjantem – i tak rozpoczęły się poszukiwania jego bliskich.

Jego siostrzenica skontaktowała się z policją w ubiegłą środę i polecono jej udać się i zidentyfikować go w szpitalu. „Znalazłam go w Kenyatta National Hospital. Nie mógł mnie rozpoznać i nie mógł rozpoznać nazwisk członków swojej rodziny” – powiedziała.

Policjant został wypisany ze szpitala w zeszły piątek i wraca do zdrowia w swoim domu w Koibatek, powiat Baringo, pod opieką żony i rodziny. Według serwisu informacyjnego Daily Nation, czynione są przygotowania do przywrócenia go do policji. Jednak jego siostrzenica powiedziała, że ​​konstabl, pod koniec pięćdziesiątki, nie mógł się doczekać przejścia na emeryturę.

Co o tym sądzicie?

O tym się mówi: Katarzyna Skrzynecka opublikowała rodzinne zdjęcia z Pierwszej Komunii córki. Dziewczynka wyglądała naprawdę uroczo

Zerknij: Maciej Musiał czuje wielką presję. Do czego zobowiązał się lubiany aktor? Gwiazdor nie ukrywa swoich obaw