Maciej Musiał to jeden z najbardziej cenionych polskich aktorów młodego pokolenia. Chociaż 26-latek najbardziej znany jest z roli Tomka w serialu "Rodzinka.pl", to przez ostatnich kilka lat udało mu się zagrać w wielu innych produkcjach. Wygląda jednak na to, że prawdziwy przełom jest jeszcze przed nim - niebawem na ekrany wejdzie produkcja, która może zapewnić Musiałowi jeszcze większą sławę. O czym mowa?

To naprawdę poważne zobowiązanie

"Fuks" to komedia sensacyjna, która w 1999 roku skradła serca polskich widzów i szybko zyskała miano kultowej. Charakterystyczny klimat lat 90., wyrazista fabuła oraz postaci sprawiły, że od ponad dwóch dekad film wciąż cieszy się dużą sympatią Polaków. Nic więc dziwnego, że kiedy zapowiedziano produkcję drugiej części kinowego hitu, widzowie nie kryli swojej radości.

Druga część "Fuksa" opowiadać będzie o losach 20-letniego Maćka oraz jego ojca, Aleksa. Obydwaj zmierzą się z przeciwnościami losu, zaznają kryminalnego życia, a także spróbują swoich sił w miłosnej grze. W postać wybuchowego Aleksa wcieli się Maciej Stuhr, natomiast rola jego dwudziestoletniego syna przypadła Maciejowi Musiałowi. Jak aktor poradzi sobie z tak dużym wyzwaniem?

Musiał przyznaje, iż ze względu na fakt, że film jest już wręcz legendarny, czuje on na sobie niemałą presję. Ma świadomość, że ciąży na nim bardzo poważne zadanie - sprawić, by druga część hitu odniosła równie duży sukces, co jej pierwowzór.

"Myślę, że jeżeli uda nam się stworzyć klimat komedii polskich lat 90., który lubimy, to będzie miłe zaskoczenie. No i tak podglądając to, co się dzieje na planie i na podglądzie, to wydaje mi się, że udaje nam się to przerzucić. Maciek Dutkiewicz, twórca oryginalnego "Fuksa", teraz też jest reżyserem i scenarzystą i on celebruje esencję lat 90., więc myślę, że to będzie miłym, przyjemnym zaskoczeniem. Dobrze, że udało się zebrać oryginalną obsadę, pana Janusza Gajosa, pana Maćka Stuhra i też nowe postacie, które wniosą pewnie coś świeżego" - zdradził młody aktor.

Pomimo chęci osiągnięcia klimatu lat 90., w filmie pojawią się również współczesne akcenty - m.in. fakt, iż główny bohater szuka miłości na... Tinderze. Miłość z pewnością będzie jednym z najbardziej emocjonujących wątków w filmie.

Jak przyznaje Musiał, granie w filmie akcji sprawia mu naprawdę ogromną frajdę, gdyż sam lubi strzelaniny, pościgi, wybuchy i szybkie samochody - a tego wszystkiego nie zabraknie również na planie "Fuksa".

Czy młody aktor poradzi sobie z tak poważnym zadaniem?

Zobacz także: Nieprawdopodobna historia Zygmunta Kałużyńskiego. Dziennikarz do końca życia mścił się na pewnym reżyserze. Powód był zaskakujący

Może cię zainteresować: Ewa Błaszczyk wraca wspomnieniami do najtrudniejszego okresu w jej życiu. Jakie były ostatnie słowa jej córki zanim zapadła w śpiączkę

Pisaliśmy również o: Czy syn Natalii Kukulskiej zamierza iść w ślady swojej mamy lub ojca? Jan Dąbrówka skończył już 21 lat