Moja córka rozwiodła się rok temu, teraz siedzi z dzieckiem, a ja muszę utrzymać rodzinę. Bardzo się boję, że z wiekiem zostanę poproszona o zrobienie miejsca dla kogoś młodszego. Jestem głównym zarabiającym w rodzinie.

Moja córka wyszła za mąż w wieku dziewiętnastu lat, chociaż poprosiłam ją, żeby zastanowiła się, poczekała, ale zdecydowała na swój sposób. Jej mąż też miał niewiele lat - dwadzieścia jeden lat. Młodzi ludzie zamieszkali z jego rodzicami. Tam córka nie przetrwała długo, teściowa doprowadzała ją do łez każdego dnia, a mąż w tym nie przeszkadzał.

Trafili do mnie. Chociaż nie podobał mi się taki hostel, nie mieli dokąd pójść. Córka jest w sytuacji, w której każdy grosz się liczy, a dziecko wymaga wydatków.

Młodzieży właściwie nie widziałam, bo sama rano szłam do pracy, kiedy jeszcze spali, a wieczorem nie było ich w domu. Nie wiem, moja córka mówi, że są w pracy, ale wydawało mi się, że gdzieś chodzą, bo więcej pieniędzy nie mieli, chociaż mieszkali ze mną na pełnym utrzymaniu.

Kiedy jej córka miała już osiem miesięcy, pokłóciła się z mężem. Nie wiem, co spowodowało kłótnię, nie widziałam początku, byłam w pracy, ale widziałam wynik - mój zięć zaatakował ją pięściami. Kiedy ich rozdzielałam, sama kilka razy go od niego dostałam.

Nie podoba mi się to zwierzęce zachowanie, kazałam zebrać rzeczy i wynieść się z domu. Przeklął mnie i swoją córkę, spakował torbę i wyszedł. Chciałam napisać przeciwko niemu oświadczenie na policję, ale moja córka błagała mnie, żebym nie pisała mówiąc, że to ona jest winna. Zgodziłam się na to, żeby jej nie martwić, ale zabroniłam mu pojawiać się na progu mojego domu.

Przed porodem wydawali się nie komunikować, a potem się pogodzili. Ze szpitala zięć zabrał ją do wynajętego przez siebie mieszkania. Nie chciałam z nim rozmawiać, bo nawet nie przeprosił za tę walkę. Próbowałam zniechęcić córkę do przeprowadzki do niego, bo jeśli raz podniósł rękę, to teraz tak będzie, nie można tego wybaczyć. Ale powiedziała, że ​​w rodzinie wszystko może się zdarzyć, a on obiecał jej, że to się więcej nie powtórzy.

Zaczęli żyć razem. Z pieniędzmi wszystko tam było źle, oddawałam tam prawie całą pensję, sama żyłam z emerytury. Czekałam, aż zięć utrzyma rodzinę, ale mu się nie spieszyło. Nic nie powiedziałam mojej córce. Żyli więc sześć miesięcy, aż przybiegła do mnie córka z wnuczką i torbą cała we łzach.

Znowu się pokłócili, uderzył ją w twarz i przewrócił, a ona miała córkę w ramionach i upadła razem z nią. Dobrze, że dziecku nic się nie stało. Mówi, że już do niego nie wróci. Nalegałam, żeby zrobiła obdukcję, napisała oświadczenie, ale odmówiła. Ona sama złożyła wniosek o rozwód.

Zięć przychodził do niej kilka razy, żeby się pogodzić, ale nie wpuściłem go na próg, nie miał nic do roboty w moim domu. Córka też nie chciała z nim rozmawiać. Potem przestał chodzić, a po rozwodzie i wyznaczeniu alimentów zniknął zupełnie, tak jakby nigdy się to nie wydarzyło.

Przez rok, który minął od rozwodu, nie wysłał ani grosza na dziecko. Komornicy tylko wzruszają rękami, nie mogą go znaleźć. Możesz więc liczyć tylko na siebie. Więc liczymy. Pracuję, moja córka siedzi z dzieckiem, robi prace domowe, czeka na oddanie małej do przedszkola. Oczywiście już ciężko mi pracować, ale też nie mogę odejść. Nawet jeśli siedzę z wnuczką, to moja córka nie dostanie takiej pensji, ale my też mamy jej dość.

Przede wszystkim boję się, że zostanę wyrzucona z pracy, bo od dawna jestem na emeryturze. Powiedzą, że trzeba ustąpić młodym i to wszystko. Ale na razie się trzymam. Choć oczywiście nie taką mam starość, na którą liczyłam, myślałam, że w tym wieku moja córka już mi pomoże, ale okazało się inaczej.

O tym się mówi: Agnieszka Fitkau-Perepeczko młodnieje w oczach. Celebrytka skończyła w tym roku 79 lat. Jaka jest jej tajemnica

Zerknij: Agnieszka Woźniak-Starak zdobyła się na bardzo osobiste wyznanie. Opowiedziała, co działo się z nią po odejściu męża