Jak podają media, Główny Inspektorat Farmaceutyczny ma wciąż ręce pełne roboty. okazuje się bowiem, że kolejny preparat leczniczy został wycofany z obrotu decyzją głównego inspektoratu farmaceutycznego. konkretniej chodzi o Champix, Który Ma za zadanie pomagać w leczeniu uzależnienia od nikotyny.

Produkt ten zarejestrowała w 2006 roku Komisja Europejska. Ciekawostką jest, że podmiotem odpowiedzialnym jest firma Pfizer Europe MA EEIG, z siedzibą w Belgii, a powodem decyzji głównego inspektoratu farmaceutycznego o wycofaniu produktu z obrotu było przekroczenie poziomu zanieczyszczenia, którego limit zawarcia w produkcie leczniczym określiła firma Pfizer. Zezwolenie na określoną ilość substancji szkodliwej dotyczy N-nitrozo-warenikliny, której nadmiar wykryto podczas badań w serii produktu luzem.

Według decyzji głównego inspektoratu farmaceutycznego produkt podlega natychmiastowemu wycofaniu z obrotu. Dane produktu: Champix (Vareniclini tartras), 0,5 mg/1 mg, tabletki powlekane, opak. 11 x 0,5 mg + 14 x 1 mg, numer serii: 00019978, data ważności: 31.12.2021, podmiot odpowiedzialny: Pfizer Europe MA EEIG, Boulevard de la Plaine 17, 1050 Bruxelles, Belgia.

Pfizer dobrowolnie wycofuje kilka partii Chantix, środka antynikotynowego wydawanego na receptę, ze względu na zanieczyszczenia, które mogą zwiększać ryzyko zachorowania na raka. Jak podała w oficjalnym oświadczeniu Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) - długotrwałe przyjmowanie N-nitrozo-warenikliny może wiązać się z teoretycznie potencjalnym zwiększonym ryzykiem raka u ludzi, ale nie ma bezpośredniego zagrożenia dla pacjentów przyjmujących ten lek.

O tym się mówi: Jadwiga Schwebs-Kostkiewicz podzieliła się wspaniałą informacją. Fani uczestniczki "Sanatorium miłości" nie kryją radości. Posypały się gratulacje

Zerknij: Kondolencje płyną z całej Polski. Odszedł aktor znany ze "Złotopolskich". Świat teatru i filmu pogrążony w smutku