Media obiegła bardzo smutna wiadomość płynąca od zespołu Wrocławskiego Teatru Współczesnego. odszedł Medard Plewacki, znany artysta, kojarzony z serialem "Złotopolscy" oraz "Fala zbrodni". Jak donoszą media, aktor zmarł 24 września bieżącego roku.

Odszedł artysta i pedagog

Medard Plewacki miał 92 lata. Wielu miłośników teatru i filmu polskiego pogrążony jest w smutku z powodu straty Medarda Plewackiego, który poza aktorstwem teatralnym i filmowym, zajmował się także zagadnieniami pedagogicznymi. Aktor był związany z Wrocławskim Teatrem Współczesnym przez ponad cztery dekady.

Jego debiut na scenie teatralnej miał miejsce 6 maja 1962 roku. Zagrał wówczas w spektaklu “Skandal w Hellbergu”, którego reżyserem był Kazimierz Kutz. Niestety jeszcze nie jest znana oficjalna przyczyna jego śmierci.

Na facebookowej stronie Diecezji Legnickiej pojawił się nekrolog z informacjami dotyczącymi planowanych uroczystości pogrzebowych Medarda Plewackiego.

Według widniejących tam informacji, pogrzeb artysty zaplanowany jest na sobotę 2 października, a msza święta rozpocząć się ma o 11:00 w kościele pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny Królowej Polski we Wrocławiu, po której zaplanowano odprowadzenie zmarłego artysty na cmentarz parafialny.

Najbliższym i przyjaciołom zmarłego składamy najszczersze kondolencje.

O tym sie mówi: Dobra wiadomość dla seniorów. Znana jest wysokość waloryzacji emerytur na 2022 rok

Zerknij tutaj: Niepozorna zabawa skończyła się dla 6-latki wizytą w szpitalu. Konieczne było przeprowadzenie operacji. Co się wydarzyło

Nie przegap tego: Mama trojaczków nie mogła uwierzyć w to, że są rzadkością jedną na 200 milionów. Dlaczego dzieci są tak wyjątkowe