Waloryzacja emerytur na 2022 rok jest od dłuższego czasu tematem mocno opracowywanym i często poruszanym przez opinię publiczną, oraz media.

Jak podaje "Super Express", na dzisiejszym rządowym posiedzeniu zajęto się projektem ustawy budżetowej na rok 2022. Wynikiem posiedzenia rządowego było ogłoszenie wskaźnika waloryzacji na przyszły rok.

Rząd przedstawił planowany na 2022 rok budżet

Z obietnicy Kancelarii Prezesa Rady Ministrów wynika, że środki finansowe potrzebne do wypłacenia należnych Polakom świadczeń zostały zabezpieczone. Można by wyciągnąć więc wniosek, że waloryzacja świadczeń emerytalnych jest bezpieczna i wynieść ma według medialnych doniesień 4,89%.

Jak zauważyli niezależni eksperci finansowi, inflacja w roku bieżącym jest dotkliwie wysoka i znacząco wpływa na zasobność portfeli wszystkich Polaków. Media szczególnie skrupulatnie omawiają sytuację finansową polskich seniorów uprawnionych do pobierania świadczeń emerytalnych, podczas gdy sytuacja finansowa grupy z klasy średniej zdaje się być coraz gorsza.

Według doniesień "Super Expressu", seniorzy mogą się spodziewać wysokiego wskaźnika waloryzacji, gdyż w sierpniu osiągnął on 5,4%. Zapowiadany wcześniej poziom 4,89% wskaźnika potwierdzony został po dzisiejszym posiedzeniu rządowym.

Według sporządzonej przez "Super Express" tabeli, emeryci mogą liczyć na emerytury wyższe o 98,11 zł. Wyliczenia te wynikają z tego, że średnia emerytury po waloryzacji wynieść powinna 2186,11 zł. Jeśli chodzi o świadczeniobiorców o najniższym świadczeniu, mogą oni liczyć na wyższe kwoty o 46,86 zł, czyli w całości 1071,85 zł miesięcznie.

Co o tym sądzicie? Czy Kancelaria Prezesa Rady Ministrów będzie w stanie wyjść naprzeciw potrzebom wszystkich Polaków?

O tym się mówi: Izabela Małysz krytykuje wyniki Tańca z Gwiazdami. Co powiedziała o ostatnim odcinku

Zerknij tutaj: Mama trojaczków nie mogła uwierzyć w to, że są rzadkością jedną na 200 milionów. Dlaczego dzieci są tak wyjątkowe