Kamil Stoch to prawdziwa ikona skoków narciarskich - nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Sportowiec od lat dumnie reprezentuje nasz kraj na mistrzostwach i zawodach, dając rodakom wiele powodów do dumy. Na koncie Stocha znajdują się już niemal wszystkie sportowe osiągnięcia - posiada on już tytuły mistrza olimpijskiego i mistrza świata, jest zdobywcą Kryształowych Kul i triumfatorem Turniejów Czterech Skoczni.

Niestety, zdobywca wielu tytułów i wyróżnień musiał ostatnio znacznie zwolnić swoje tempo. Wszystko za sprawą pogarszającego się stanu zdrowia, który skutecznie uniemożliwił mu trenowanie... Jak obecnie czuje się sportowiec?

Optymizm godny podziwu

Sezon zimowy zbliża się wielkimi krokami, a wszyscy skoczkowie narciarscy trenują na pełnych obrotach, by osiągnąć na zawodach jak najlepsze wyniki. Niestety, duma naszego kraju, Kamil Stoch, nie mógł liczyć na równy start w tegorocznych przygotowaniach do sezonu. Wszystko za sprawą kontuzji stawu skokowego, która dała o sobie znać kilka miesięcy temu i skutecznie zahamowała jego postępy w treningach.

Wygląda jednak na to, że Stoch powoli staje na nogi i trenuje za dwóch. Pomimo ostatnich małych porażek, jakimi było zajęcie 18. i 21. miejsca, Kamil stara się pozostać dobrej myśli i tym samym podejściem próbuje zarazić swoich kibiców. Na swoim Instagramie opublikował post, w którym dzieli się swoimi pozytywnymi przeczuciami co do nadchodzącego sezonu.

"Niestety w ten weekend też zabrakło petardy. Ale i tak super jest skakać kiedy jesteście na trybunach. Teraz powrót do pracy i czekamy na zimę" - napisał sportowiec.

Fani skoczka nie mają wątpliwości, że i tym razem ich ulubieniec ich nie zawiedzie i pokaże na stoku prawdziwą klasę!

Zobacz także: Wzruszające momenty na planie "Przyjaciółek". Przyszedł czas na wielkie rozstania. Czy Małgorzata Socha żegna się z produkcją

Może cię zainteresować: Wzruszające przemówienie królowej Elżbiety II. Monarchini wspomina swojego kochanego męża księcia Filipa

Pisaliśmy również o: Izabela Janachowska pokazała uroczy pokój 2-letniego synka. Christopher ma mnóstwo edukacyjnych zabawek