Już od dłuższego czasu Polacy nie mają żadnych wątpliwości, że na Telewizję Polską obecny rząd przeznacza naprawdę horrendalne sumy pieniędzy. Oburzenie wzbudził między innymi fakt, że władze wolały wesprzeć finansowo rządową stację zamiast... leczenia osób chorych na nowotwór.

Nikogo więc nie zdziwi fakt, że w tym roku TVP otrzymała naprawdę imponujące kwoty... Na co dokładnie rząd przeznaczył pieniądze?

Telewizja Polska z ogromnymi dofinansowaniami

Robert Sołek, zastępca dyrektora biura spraw korporacyjnych TVP, przekazał redakcji "Press" informacje na temat pieniężnych nagród, jakie otrzymało dokładnie 2725 pracowników stacji. Średnia gratyfikacja wynosiła aż... 3 tysiące złotych brutto! Takie sumy trafiły zarówno do osób pracujących w telewizji, jak i w Polskim Radiu. W 2020 roku Telewizja Polska uzyskała 198 mln złotych zysku przy 3,036 mld przychodów.

"Wpływy ze środków publicznych, czyli z abonamentu i rekompensaty, wyniosły łącznie 2,043 mld zł, z czego 331 mln zł pochodziło z abonamentu, a 1,712 mln zł - z rekompensaty z budżetu" - czytają Polacy w serwisie press.pl.

Co ciekawe, w ubiegłym roku pracownicy stacji mogli cieszyć się jeszcze większym przychodem. W 2019 roku średnia wypłata osoby pracującej w TVP wynosiła 9832 zł, a wypłacane nagrody osiągnęły kwotę 15,2 mln złotych. Średnia gratyfikacja wynosiła wtedy aż 5,6 tys. złotych brutto.

Co na to Polacy?

Zobacz także: To zdjęcie Izabeli Małysz jest naprawdę zmysłowe. Żona uwielbianego skoczka może się poszczycić wyjątkową urodą. Jak odpoczywa celebrytka

Może cię zainteresować: Gwiazdor programu „Sanatorium miłości” przyłapany z ukochaną na mieście. Kobieta jest od niego młodsza aż o 30 lat

Pisaliśmy również o: Córka Steve’a Jobsa robi karierę w modelingu. Dziedziczka fortuny zadebiutowała na Paryskim Tygodniu Mody