Media obiegła bardzo ważna wiadomość od wiceprezesa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Jak podaje "Goniec", przedstawione zostały plany na nowy program dodatków na zakup i montaż pomp ciepła dla właścicieli nowo budowanych domów jednorodzinnych.

Wszystko zależy od decyzji Komisji Europejskiej

Kwota dopłaty może osiągnąć nawet 21 tysięcy zł. Paweł Mirowski, pełniący funkcję wiceszefa Funduszu zaznaczył, że propozycja dodatku finansowego dotyczy wyłącznie posiadaczy świeżo budowanych w domów jednorodzinnych.

Celem proponowanego wsparcia ma być propagowanie wykorzystywania proekologicznych sposobów ogrzewania, a także Włączenie się system prosumencki poprzez użytkowanie prądu w celu zaspokojenia własnych potrzeb.

Według medialnych doniesień na terenie naszego kraju aktualnie działa ponad 600 tysięcy prosumentów, których definiuje jednoczesne korzystanie z dobra i zaangażowanie w tworzenie tego dobra.

Należy jednak pamiętać, że aby liczyć na wspomniane dodatki, musimy grzecznie poczekać na zielone światło Europejskiego Banku Inwestycyjnego, a w szczególności na aprobatę Komisji Europejskiej.

W związku z powyższym wiceszef funduszu Paweł Mirowski poinformował, że przypadku pozytywnej decyzji Komisji Europejskiej i Europejskiego Banku Inwestycyjnego, będziemy mogli liczyć na wspomniane dodatki w pierwszej połowie przyszłego roku 2022 - Zaproponowaliśmy w nim dopłaty w wysokości do 30 proc. kosztów kwalifikowanych zakupu i montażu pompy ciepła, ale nie więcej niż 21 tys. zł.

W przypadku właścicieli już gotowe w domów jednorodzinnych, Paweł Mirowski obiecał możliwość dopłaty, gdy zechcą oni wymienić Obecny system ogrzewania na objęty ramami programu antysmogowego “Czyste powietrze”.

Co o tym sądzicie?

Zerknij: W maju kupuję od razu 5-6 paczek sody, wystarczy na 2 dni: chronię nią krzewy, kwiaty i rabaty

Nie przegap: Donald Tusk ma spore powody do radości. Mało kto się tego spodziewał. O co chodzi