Jak przypomina portal "Super Express", niedawno Lech Wałęsa trafił do szpitala w związku z tzw. stopą cukrzycową, która jest jednym z najgroźniejszych powikłań, jakie mogą dotknąć osoby zmagające się z cukrzycą. Pytany o to były prezydent zdecydował się pokazać wszystko bez koloryzowania i cenzury. Trzeba przyznać, że zdjęcia są wstrząsające. To jednak jeszcze nie wszystko.

Problemy zdrowotne Lecha Wałęsy

W sierpniu media obiegła informacja, że legendarny przywódca "Solidarności" trafił do szpitala. Lechowi Wałęsie groziła wówczas amputacja w związku z zaostrzeniem się tzw. stopy cukrzycowej. Na szczęście udało się uniknąć najgorszego. Czym jest schorzenie, z którym boryka się były prezydent?

Lech Wałęsa/Youtube @Centrum Myśli Jana Pawła II
Lech Wałęsa/Youtube @Centrum Myśli Jana Pawła II
Lech Wałęsa/Youtube @Centrum Myśli Jana Pawła II

Stopa cukrzycowa może zacząć się od bardzo niepozornych objawów - niewielkiej ranki, która może nie dawać nawet dolegliwości bólowych. Bardzo często dochodzi do zakażenia ranki, co prowadzi do bardzo trudnych sytuacji. Opanowanie stopy cukrzycowej w początkowym etapie jej rozwoju daje się opanować. Niestety jeśli zostaje przez chorego zaniedbana, jedynym ratunkiem może okazać się amputacja.

I choć lekarzom udało się uratować stopę Lecha Wałęsy, to jego stan jest daleki od ideału. Były prezydent zdecydował się pokazać, jak wyglądają dotknięte chorobą stopy. Ostrzegamy! To zdjęcie dla widzów o raczej mocniejszych nerwach i żołądkach.

To jeszcze nie wszystko. Zapytany przez jednego z internautów o przykrą dolegliwość, jaką są hemoroidy, były prezydent zapowiedział "No to pokażę D....ę".

Co o tym sądzicie?

To też może cię zainteresować: Rząd zamontuje w mieszkaniach urządzenia, które wielu Polakom się nie spodobają. Bunt wisi w powietrzu

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Mole już nigdy nie zadomowią się w szafie, gdy zastosujesz te sztuczki. Sprawdzone zasady, których warto się trzymać

O tym się mówi: Andrzej Duda ma powody do dumy. Oczy całej Polski zwróciły się na Kingę Dudę. Co się stało

Z życia gwiazd: Radosne wieści płyną od Bartłomieja Topy. 54-letni aktor nie spodziewał się takiej niespodzianki. O co chodzi