We wczesnych dniach małżeństwa często widywano księżniczkę popisującą się diamentem. Od 2017 roku rzadko nosi go publicznie...

Księżniczka Charlene z Monako jest znana z elegancji i sympatii do drogiej biżuterii – ale jednym z elementów, bez których często się ją widuje, jest jej olśniewający trzykaratowy pierścionek zaręczynowy.

Dlaczego nie nosi ślubnej obrączki, ani zaręczynowego pierścionka?

Była 43-letnia pływaczka olimpijska, wyszła za księcia Albertem z Monako, lat 63, dziesięć lat temu po tym, jak oświadczał się ręcznie wykonanym diamentem o szlifie gruszkowym, otoczonym mniejszymi diamentami zaprojektowanymi przez włoskiego jubilera z Paryża Repossiego.

Później, podczas nabożeństwa weselnego, para wymieniła 18-karatowe pierścionki z białego złota, a księżniczka Charlene śmiała się, gdy włożyła pierścionek na palec męża. Ale od dnia ślubu często nie ma ona żadnego pierścionka - a czasami nawet nosiła inne pierścionki na palcu ślubnym.

Księżniczka, która pochodzi z Kapsztadu, od miesięcy przebywa w swoim rodzinnym kraju po „poważnej infekcji zatok”. W sierpniu przeszła „czterogodzinną operację w znieczuleniu ogólnym”, chociaż nie wyjaśniono, czy ma to związek z infekcją zatok. Para zaprzecza wszelkim rozbieżnościom i mówi, że Charlene nie wróciła do domu ze względów zdrowotnych – ale pogłoski o nieszczęściu w małżeństwie pary na długo poprzedzają podróż Charlene do Afryki.

Matka dwójki dzieci opuściła swoją 10-letnią rocznicę ślubu, ale oczekuje się, że wróci do księstwa w tym miesiącu, po przejściu „czterogodzinnej operacji w znieczuleniu ogólnym” w sierpniu – chociaż nie było jasne, czy było to związane z infekcja zatok. Charlene i Albert spotkali się wkrótce potem, po raz pierwszy od miesięcy po tym, jak monarcha i ich dzieci polecieli do Afryki Południowej, ale zdjęcia obejmującej się pary zostały oznaczone przez eksperta od mowy ciała jako „niezręczne”.

Para zaprzeczyła pogłoskom o kryzysie, a książę Albert wprost odrzucił pogłoski o separacji w jego małżeństwie – nalegając, aby Charlene „nie wyjechała w gniewie” i pozostała w RPA tylko z powodu „komplikacji medycznych” po „poważnym problemie w uchu”, zakażeniu nosa i gardła”. Znana ze swojego stylu, Charlene często nosi rękawiczki, zakrywając biżuterię, a wiele jej zdjęć pokazuje ukrytą lewą rękę.

Jej instagramowy profil jednak zdradza, że nie zamierza ona w najbliższym czasie zawitać znowu w Monaco.

O tym się mówi: Ewa Krawczyk złożyła pasierbowi propozycję, która budzi skrajne emocje. Reakcja Krawczyka juniora nie pozostawia złudzeń

Zerknij: Syn oddał matkę do domu opieki. Pewnego dnia zachorowała i poprosiła go o naprawę w jej pokoju