Michał Szpak już od ponad dekady wzbudza w Polakach same skrajne emocje. Kiedy w 2011 roku młody wokalista zgłosił się do programu "X-Factor", natychmiast wzbudził ogromne kontrowersje swoim wyglądem. Długie włosy, pomalowane paznokcie, makijaż i odważne kreacje sprawiły, że Michał wsławił się jako jedna z najbarwniejszych postaci polskiej popkultury ostatnich lat.

Poza celebrowaniem swojego indywidualizmu oraz zachwycania publiczności mocnym głosem, Michał obrał sobie za cel coś znacznie ważniejszego - bycie głosem pokolenia. Co dokładnie ma na myśli muzyk?

Szpak reprezentuje całe tysiące młodych Polaków

Michał Szpak bez wątpienia nie jest jednym z tych artystów, którzy odcinają się od trudnych tematów i boją się wyrażać własną opinię. Muzyk twardo stoi za swoimi poglądami i niejednokrotnie pokazał już, że jest zdolny do heroicznych czynów.

W swojej twórczości Szpak w jawny sposób nawiązuje do obecnej sytuacji w Polsce - wyrażanie frustracji nie skończyło się dla niego na happeningu gwiazd obok domu Jarosława Kaczyńskiego, który miał miejsce rok temu podczas Strajku Kobiet. Od tamtego czasu piosenkarz stale porusza trudne tematy związane z Polską i nie kryje swojego rozczarowania obecną sytuacją.

Podczas swoich licznych występów wykonał kilka niezwykle wymownych utworów - m.in. "Nie pytaj o Polskę" Grzegorza Ciechowskiego i "Arahja" zespołu Kult. Nie bez echa przeszedł również jego autorski utwór "Hiob", będący - zdaniem Szpaka - głosem sfrustrowanego pokolenia.

"Od ponad roku czuję pulsujący wokół nas wkur*. Ludzie mają dość! Ja jestem tylko katalizatorem ich emocji. Zbieram to wszystko i staram się ponosić odpowiedzialność za bycie artystą. Bo artysta to nie tylko twórca. Artysta to także emocjonalny głos pokolenia, a moje pokolenie jest już zmęczone" - mówi Szpak.

Nie ulega wątpliwości, że swoimi czynami Michał zaskarbił sobie sympatię wśród wielu młodych Polaków. Czy jego starania przyniosą zamierzony skutek?

Zobacz także: Natalia Kukulska zapozowała z córką na okładce znanego magazynu. 16-letnia Ania bardzo przypomina sławną mamę

Może cię zainteresować: Gwiazdor "M jak Miłość" obchodził ważne święto. Krystian Wieczorek podzielił się z fanami wzruszającym wpisem. O co chodzi

Pisaliśmy również o: Agnieszka Osiecka nie była zdolna do miłości. Niby kochała, ale zdradzała. Ale do jednego związku miała szczególny sentyment