Jak podaje portal "Super Express", na poczatku lata Jerzy Połomski trafił do Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie, skąd przeniósł się ze swojego ukochanego domu na warszawskim Mokotowie. W placówce przebywa od czterech miesięcy i w dalszym ciągu nie jest w stanie się tu odnaleźć. Bardzo chciałby wrócić do domu, ale okazuje się, że to niemożliwe. Z jakiego powodu?

Jerzy Połomski mieszka w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie

Jerzy Połomski nigdy nie ożenił się, ani nie doczekał potomka. Przez całe życie mieszkał sam i świetnie sobie radził. Niestety wraz z wiekiem stan zdrowia artysty znacząco się pogorszył i artysta wymaga stałej opieki. Piosenkarzowi zdarzało się zalać sąsiada, kiedy zapomniał zakręcić kran. Bywało, że gubił klucz do mieszkania.

Jerzy Połomski/YouTube @Jedynka Polskie Radio
Jerzy Połomski/YouTube @Jedynka Polskie Radio
Jerzy Połomski/YouTube @Jedynka Polskie Radio

W czerwcu artysta zgodził się przenieść do Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie. Może tam liczyć nie tylko na własny kąt i posiłki, ale również na 24-godzinną specjalistyczną opiekę. Znajduje się tu także wielu jego kolegów artystów. Niestety Jerzemu Połomskiemu wciąż nie udaje się przywyknąć do nowej sytuacji.

Jak donosi "Super Express", Połomski nie jest w stanie się zaaklimatyzować w Skolimowie. Jedna z współmieszkanek artysty w rozmowie z tabloidem przyznała, że artysta tęskni za swoim warszawskim mieszkaniem i nie rozumie, dlaczego nie może do niego wrócić. "Poza tym nie ma żadnego z nim kontaktu" - dodała mieszkanka Domu Artystów.

Jerzy Połomski ma unikać ludzi znajdujących się w ośrodku. Na spacery wybiera się dopiero wtedy, kiedy zaczyna zmierzchać i w ogrodzie nie ma praktycznie nikogo. Źródło "Super Expressu" wskazuje, że artysta ma problemy ze słuchem i nie nosi aparatu, co znacznie utrudnia komunikowanie się z nim.

Jerzy Połomski. Źródło: Youtube Paweł Kowalski
Jerzy Połomski. Źródło: Youtube Paweł Kowalski
Jerzy Połomski. Źródło: Youtube Paweł Kowalski

Wszyscy mają jednak nadzieję, że artysta pogodzi się z tym, że pobyt w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich jest dla niego najlepszą z możliwości. Jak sądzicie, artysta faktycznie pogodzi się z tym, że nie może pozostawać sam w swoim mieszkaniu?

To też może cię zainteresować: Natalia Kukulska zapozowała z córką na okładce znanego magazynu. 16-letnia Ania bardzo przypomina sławną mamę

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Rząd zapowiada dodatkowe wsparcie dla seniorów. Kto będzie mógł liczyć na zastrzyk gotówki

O tym się mówi: Szykują się poważne zmiany na cmentarzach. Przedstawiono nowy projekt. Czego dotyczy