Od czasu narodzin córki księcia Harry'ego i Meghan Markle pojawiło się wiele pytań dotyczących chrztu Lilibet, takich jak: Kiedy to będzie? Oraz: Gdzie się odbędzie?

Lilibet – której pełne imię to Lilibet Diana Mountbatten-Windsor, urodziła się 4 czerwca 2021 roku. Jest drugim dzieckiem księcia i księżnej Sussex po urodzeniu ich syna, Archiego Harrisona Mountbatten-Windsor, w maju 2019 roku. Z wielką radością, że książę Harry i Meghan, książę i księżna Sussex, witają na świecie swoją córkę Lilibet „Lili” Dianę Mountbatten-Windsor” – powiedział rzecznik Harry'ego i Meghan w momencie narodzin Lilibet.

Prawnuczka Elżbiety II ochrzczona zostanie w Kaliforni

Para potwierdziła również, że Lilibet nosi imię babci Harry'ego, królowej Elżbiety II (której pseudonim z dzieciństwa to „Lilibet”) i jego zmarłej matki, księżnej Diany. To drugie dziecko pary, która ma również dwuletniego syna o imieniu Archie Harrison Mountbatten-Windsor.

Pseudonim Lilibet, Lili, jest także ukłonem w stronę mamy Meghan, Dorii Ragland, która, gdy była młodsza, nazywała swoją córkę „Kwiatem”, zgodnie z poprzednim postem na blogu Meghan, The Tig.

W ówczesnym oświadczeniu Harry i Meghan wyrazili, jak „błogosławieni” byli z powodu narodzin ich córki. „4 czerwca zostaliśmy pobłogosławieni przybyciem naszej córki Lili. Ona jest czymś więcej, niż mogliśmy sobie wyobrazić i pozostajemy wdzięczni za miłość i modlitwy, które czuliśmy na całym świecie. Dziękujemy za nieustanną życzliwość i wsparcie w tym wyjątkowym dla naszej rodziny czasie” – obwieścili.

Starszy brat Lilibet, Archie, został ochrzczony w prywatnej kaplicy w zamku Windsor w lipcu 2019 r. Wygląda jednak na to, że chrzest Lilibet nie odbędzie się w tym samym miejscu. Zarówno Harry, jak i Meghan bardzo chcieli wrócić i upewnić się, że chrzest się odbędzie, szczególnie przed Jej Wysokością Królową.

Według Seana prośba Harry'ego i Meghan została odrzucona przez starszego brata Harry'ego, księcia Williama, który powiedział im, że chrzciny Lilibet w Windsorze „nie udarzą się”. Data chrztu Lilibet nie została jeszcze potwierdzona.

Archie został ochrzczony, gdy miał dwa miesiące. Biorąc pod uwagę, że Lilibet urodziła się w czerwcu, jest już o kilka miesięcy starsza niż wtedy, gdy Archie został ochrzczony. Jeśli chodzi o dzieci księcia Williama z Kate Middleton — księcia Jerzego, księżniczkę Charlotte i księcia Louisa — wszyscy kuzyni Lilibet również zostali ochrzczeni, gdy mieli od dwóch do trzech miesięcy.

O tym się mówi: Angelina Jolie podjęła kolejną decyzję w sprawie rozwodu. Chodzi o ważne miejsce dla Brada Pitta

Zerknij: Zaskakujące informacje o Annie i Zbyszku z "Sanatorium miłości". Ich relacje po programie uległy zmianie