Jak przypomina portal "Super Express", spór między łódzką kurią a mieszkańcami Brzezin, którzy muszą płacić ogromne pieniądze za pochówek bliskich, nadal trwa. Sprawa trafiła już do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, rzecznika praw obywatelskich, a nawet do samego papieża. Mieszkańcy miejscowości procesują się z kurią łódzką. Kuria zdecydowała się na zaskakujący krok. Jaki?

Spór miszkańców Brzezin z kurią łódzką

W maju tego roku w Sądzie Rejonowym w Brzezinach oddbyła się pierwsza rozprawa, w której na przeciw siebie stają mieszkaniec miejscowości i zarządzająca miejscowym cmentarzem łódzka kuria. Sprawa dotyczy nienależnie pobranej opłaty za pochówek zmarłych. W środku sądowej batalii kuria zdecydowała się zabrać z brzezińskiego cmentarza ławki.

Polacy ruszyli na cmentarze już w piątek! / YouTube: Emily's Guide to Krakow
Cmentarz/ YouTube: Emily's Guide to Krakow
Cmentarz/ YouTube: Emily's Guide to Krakow

Sławomir Pawlik, założyciel ruchu społecznego "Stop cmentarnemu wyzyskowi" nie ma wątpliwości, że w ten sposób kuria chce wywrzeć nacisk na innych mieszkańców miejscowości, aby nie składali kolejnych pozwów do sądu.

Ogłoszenie o konieczności zdemontowania ławeczek na cmentrzu pojawiło się na bramach nekropolii niedawno. "Imperium kontratakuje, bo inaczej nie można nazwać ogłoszeń" - mówi Pawlik w rozmowie z "Super Expressem". Usunięcie ławek to nie koniec. Łódzka kuria idzie o krok dalej. Mieszkańcy będą musieli również usunąć kostkę brukową ułożoną wokół grobów.

Głos w sprawie zabrał również rzecznik łódzkiej kurii, który zaznaczył, że komunikat jest autentyczny, ale bynajmniej nie jest on wynikiem zemsty, ale dostosowaniem się do zaleceń UOKiK i obowiązujących w tym zakresie regulacji. Rzecznik dodał, że nie wie, czy konieczność demontażu będzie dotyczyła wszystkich ławeczek.

Co sądzicie o całej sprawie?

To też może cię zainteresować: Poważne ostrzeżenie dla klientów znanego banku. Chwila nieuwagi może cię drogo kosztować

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Rok po rozwodzie mężczyzna spotkał byłą żonę. Spojrzał na nią i zdał sobie sprawę, kogo stracił. Jak dobrze wyglądała

O tym się mówi: Jarosław Bieniuk widziany z nową partnerką. Kibicował z nią swojej córce Oliwii. Kim ona jest