Wręcz przeciwnie, błędy często nas pobudzają, dodają pewnej determinacji, choć oczywiście wielu postrzega to jako osobistą porażkę i psują jeszcze bardziej niż wcześniej. Jestem pewien, że każdy błąd można dokładnie przeanalizować i postrzegać jako doświadczenie: wszyscy się mylą, łącznie z Tobą. Przykładem jest poniższa historia. Tak, mężczyzna popełnił błąd i teraz tego żałuje, ale jednocześnie czegoś się nauczył.

„Dokładnie rok temu opuściłem żonę. Opuściłem ją, bo spotkałem młodą i atrakcyjną dziewczynę, która sprawiała mi przyjemność, czego moja żona nie robiła od dawna. Dosłownie zrobiła się szorstka, cała pokryta cellulitem, rozstępami, zwiotczały brzuch… Żona zapomniała o kosmetykach, przestała pilnować swoich włosów, a ja zauważyłem, że coraz bardziej pachnie potem. Przestała robić podstawowe rzeczy: malować paznokcie, golić nogi, nosić stanik, przez który obwisły jej piersi… Krótko mówiąc, wszystko to bardzo negatywnie wpłynęło na mnie. Nigdy więcej nie widziałem kobiety, w której się zakochałem. I wyszedłem.

Dzisiaj, dokładnie rok po naszym rozwodzie, spotkałem moją byłą żonę. I nie mogłem uwierzyć własnym oczom: jak dobrze wyglądała! Piękna, zadbana, z dopasowanym atrakcyjnym ciałem, ubrana w dość szczerą sukienkę… Nie da się! Nie chciałem w to uwierzyć, nie wyglądała na matkę trójki dzieci (moich dzieci!) I intensywnie myślałam o tym, co się naprawdę wydarzyło. Pewnie, gdy była ze mną, nie miała wystarczająco dużo czasu na siłownię, bo cały czas spędzała ze mną i naszymi dziećmi! Może nie nosiła stanika tylko dlatego, że nigdy nie musiała z nim chodzić, bo musiała karmić dzieci?

Może nie goliła nóg ani nie wyrywała brwi, bo po nas wszystkich musiała sprzątać, gotować, myć? Teraz myślę, że może była naprawdę szczęśliwa? W końcu zawsze marzyła o dużej i silnej rodzinie, chciała się kimś zaopiekować. Podobno jej życie było piękne i po prostu nie mogłem tego docenić… Chcę powiedzieć tylko jedno: wiem, jaka prawdziwa kobieta w domu, a ja ją straciłem, straciłem człowieka, który był moim największym szczęściem. Zamieniłem piękno wewnątrz na piękno na zewnątrz. I spotkała mężczyznę, który nie ośmielił się traktować ją jak służącą i dał jej czas na zadbanie o siebie. Teraz jest za późno, aby cokolwiek zmienić ”.

Za każdym razem, gdy wydaje Ci się, że ktoś nie jest Ciebie godny lub nie spełnia Twoich oczekiwań, po prostu zajrzyj w głąb siebie i zastanów się, co dajesz w zamian. Czy nie popełniasz teraz błędu? Jeśli jeszcze nie zdecydowałeś, czy tak jest, zrób coś miłego dla ukochanej osoby!

O tym się mówi: Agnieszka Fitkau-Perepeczko młodnieje w oczach. Celebrytka skończyła w tym roku 79 lat. Jaka jest jej tajemnica

Zerknij: Agnieszka Woźniak-Starak zdobyła się na bardzo osobiste wyznanie. Opowiedziała, co działo się z nią po odejściu męża