Najnowsze informacje o planach prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego obiegły media.

W środę miało miejsce rozpoczęcie dwudniowego posiedzenia Sejmu. Jak to zwyczajowo bywa przed rozpoczęciem się obrad Sejmu, zebrali się członkowie klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości.

Pojawił się tam również prezes Jarosław Kaczyński. Według informacji zdobytych przez PAP, prezes Jarosław Kaczyński postanowił uprzedzić parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości o tym, że planuje zrezygnować z dalszego działania w rządzie z początkiem 2022 roku.

Dlaczego Jarosław Kaczyński podjął taką decyzję i czemu akurat w takim okresie?

Prezes Prawa i Sprawiedliwości ponoć oznajmił, że większa kontrola nad partią jest niezbędna dlatego podjął decyzję o ustąpieniu z urzędu. Jak dodał polityk, funkcja wicepremiera ogranicza mu czas, dlatego w siedzibie partii pojawia się raz w tygodniu, a to jest zdecydowanie za mało. Takie wieści PAP przekazał jeden z posłów Prawa i Sprawiedliwości.

Inny z posłów Prawa i Sprawiedliwości dodał, że Jarosław Kaczyński apelował także do polityków PiS o większą aktywność w mediach społecznościowych gdyż pamiętał, że w 2015 roku Prawo i Sprawiedliwość zwyciężyło wybory między innymi w wyniku sporej aktywności w social mediach, co dało pozytywne efekty także podczas wyborów w 2019.

Na stanowisko wicepremiera, Jarosław Kaczyński otrzymał powołanie 6 października 2020 roku. Wypełnia on obowiązki przewodniczącego Komitetu Rady Ministrów ds. Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych.

Szef Prawa i Sprawiedliwości zagadnięty przez PAP we wrześniu o plany opuszczenia rządu przyznał, że nie planuje odejść w tym roku, gdyż jest jeszcze w trakcie pracy nad projektami, które dotyczą powszechnego obowiązku obrony.

Co o tym sądzicie?

O tym się mówi: Niepokojące wieści o zdrowiu Królowej Elżbiety II. Te zdjęcia nie pozostawiają wątpliwości

Zerknij: Niepokojące wieści IMGW. Zima w 2022 roku będzie bardzo trudna. Wir nocy polarnej nadciąga nad Polskę