Media obiegają niepokojące doniesienia dotyczące prognoz pogody, jaka nawiedzić ma Polskę. Nie ulega wątpliwości, że zima zbliża się do nas wielkimi krokami. W wielu regionach Polski już teraz zrobiło się mroźno i biało.

Zapowiada się mroźna i biała zima

Według synoptyków zimowa aura może nawiedzić nasz kraj już niedługo. Meteorologów niepokoi polarny wir znany także jako wir nocy polarnej. Jest on układem niskiego ciśnienia posiadającym charakter cyklonu. To zjawisko meteorologiczne występuje sezonowo, a największej siły zabiera w okresie zimowym.

To właśnie wir polarny może płynąć na to, jak w naszej szerokości geograficznej ukształtuje się zima. Według ekspertów zima w tym roku na terenie naszego kraju ma być niezwykle mroźna z intensywnymi opadami śniegu, a to dlatego że w bieżącym roku wir nocy polarnej zapowiada się dość stabilnie.

Według specjalistów z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, początek 2022 roku ma nas uraczyć niezwykle zimową aurą, wzmocnioną bardzo siarczystym mrozem i obfitymi opadami śniegu.

Rzecznik Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Grzegorz Walijewski podzielił się wyciągniętymi z prognoz wnioskami dotyczącymi tego, co nas czeka na początku 2022 roku - Wygląda na to, że wyż syberyjski pokaże swoją siłę i w styczniu oraz lutym możemy spodziewać się prawdziwej zimy ze śniegiem, który utrzyma się przez jakiś czas na gruncie, co mnie - hydrologa - bardzo cieszy. Oczywiście, to tylko przewidywania z wieloma zmiennymi, ale jak się przekonujemy, przygotowywane według najnowszych metod prognozy mają największą sprawdzalność w okresie zimowym.

O tym się mówi: Znane są już terminy wypłat 14. emerytury. Kto swoją otrzyma w październiku

Zerknij: Rok po rozwodzie mężczyzna spotkał byłą żonę. Spojrzał na nią i zdał sobie sprawę, kogo stracił. Jak dobrze wyglądała