Jak przypomina portal "Wirtulna Polska", Jarosław Kaczyński ma zrezygnować z funkcji wicepremiera do spraw bezpieczeństwa. Przez 15 miesięcy zasiadania w rządzie premiera Mateusza Morawieckiego Jarosław Kaczyński zarobił niemałą sumę. Pieniądze ministerialne to nie jedyny dochód na jaki może liczyć prezes Prawa i Sprawiedliwości.

Zapowiedź odejścia Jarosława Kaczyńskiego

W ostatnią środę na posiedzeniu klubu Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński miał poinformować swoich najbliższych współpracowników o swojej decyzji dotyczącej rezygnacji ze stanowiska wicepremiera. Decyzja szefa PiS ma być związana z koniecznością skoncentrowania się na sprawach partii i przygotowania jej do wyborów w 2023 roku.

Jarosław Kaczyński/Youtube @Prawo i Sprawiedliwość
Jarosław Kaczyński/Youtube @Prawo i Sprawiedliwość
Jarosław Kaczyński/Youtube @Prawo i Sprawiedliwość

W październiku 2020 roku Jarosław Kaczyński objął urząd wicepremiera i przewodniczącego Komitetu Rady Ministrów ds. Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych. Do lipca tego roku miesięczne wynagrodzenie prezesa PiS wynosiło ok. 15 100 zł brutto. Po wzroście wynagrodzeń dla polityków i ministrów, jego wynagrodzenie mogło wzrosnąć o około 6 tys. zł w skali miesiąca.

Z wyliczeń portalu "Fakt" wynika, że na zasiadaniu w Radzie Ministrów Jarosław Kaczyński zarobił do tej pory około 215 tys. zł. Do końca sprawowania przez siebie urzędu kwota ta zwiększy się do 250 tys. zł. Trzeba przyznać, że to imponująca kwota, o zarobieniu której wielu Polaków może jedynie pomarzyć.

Jarosław Kaczyński / YouTube:  Janusz Jaskółka
Jarosław Kaczyński / YouTube: Janusz Jaskółka
Jarosław Kaczyński / YouTube: Janusz Jaskółka

Warto dodać, że ministerialne wynagrodzenie nie jest jedyny, jakie pobiera prezez PiS. Jarosław Kaczyński pobiera dietę parlamentarną - jej wysokość obecnie to 4 tys. zł, a także uposażenie poselskie w kwocie 12,8 tys. zł (kwoty brutto). Do tego dochodzi świadczenie emerytalne, jakie wicepremier pobiera od 2017 roku. Jak donosi "Fakt" obecnie jest to kwota sięgająca 7 tys. zł.

Co sądzicie o zarobkach prezesa Prawa i Sprawiedliwości?

To też może cię zainteresować: Poczta Polska naliczyła mężczyźnie pokaźny rachunek za nieopłacany abonament RTV. Decyzja sądu wielu zaskoczyła

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Z życia wzięte: Kobieta była z mężem na chrzcie i usłyszeli imię małej dziewczynki. Nie potrafili zrozumieć tego wyboru

O tym się mówi: Niepokojące zapowiedzi Krzysztofa Jackowskiego. Już niebawem ma dojść do budzących lęk wydarzeń. Co ma z nimi wspólnego premier Morawiecki