Agata Kornhauser-Duda jest z zawodu nauczycielką języka niemieckiego, więc 14 października także ona miała swoje święto. tradycyjnie nazywany dzień Dniem Nauczyciela, to tak naprawdę Dniem Edukacji Narodowej.

System edukcyjny, zawód nauczyciela i opinia uczniów o Agacie Dudzie

Edukacja Narodowa brzmi bardzo dumnie i definiuje precyzyjnie cele, jakim system edukacyjny przyświeca i jakie chce osiągnąć w stosunku do każdego człowieka w narodzie. Gdy spojrzymy w przeszłość zdamy sobie sprawę z faktu, że podstawy naszego życia zostały już nam zaplanowane, zanim jeszcze przyszliśmy na ten świat. Wiadome było, że po osiągnięciu określonego wieku rozpocznie się nasza przygoda z edukacją instytucjonalną. Ten moment jest przełomowy także dla rodziców pociech, gdyż przestają być one poddawane jedynie i wyłącznie wpływom środowiska domowego. Na efekty nie trzeba długo czekać...

Dzień Nauczyciela zwykle kojarzy się nam z drogą do szkoły z kwiatkiem w ręku, mniej lub bardziej szczerze wręczanym wychowawczyni lub wychowawcy klasy. Często klasa musiała się wcześniej zrzucać na upominki dla wszystkich nauczycieli, co w wielu rodzinach było bardzo kłopotliwe, a wręcz niemożliwe do zrealizowania. Takie dziecko wówczas spotykało się ze stygmatyzacją, ale czego się nie robi dla dobrego samopoczucia pani dyrektor!

Z okazji tegorocznego Dnia Nauczyciela pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda i jej mąż prezydent Andrzej Duda winszowali wszystkim pedagogom. Za pośrednictwem Twittera, popełnili słowa pełne uznania - Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wszystkim nauczycielom i pracownikom polskiej oświaty składamy gratulacje i najlepsze życzenia. Dziękujemy za codzienny trud kształcenia, wychowywania i wspierania rozwoju milionów młodych Polaków.

Gdy w 2015 roku uczniowie Agaty Dudy zostali zapytani przez media jaką jest nauczycielką, przyznali że bardzo dobrą, profesjonalną z dużym zasobem wiedzy.

O tym się mówi: Ewa Bem szczerze o swoim stanie po stracie córki. Tak szczerego wyznania nikt się nie spodziewał

Zerknij: Z życia wzięte: Kobieta była z mężem na chrzcie i usłyszeli imię małej dziewczynki. Nie potrafili zrozumieć tego wyboru