W Internecie pojawiły się bardzo poruszające słowa pożegnania skierowane go zmarłego w wieku 81-lat Pawła Nowisza. Aktor teatralny, filmowy i serialowy zmarł 15 października bieżącego roku mieszkając w Domu Artysty Weterana w Skolimowie.

Paweł Nowisz przyszedł na świat w Warszawie w 1940 roku, piętnastego stycznia. Naukę krakowskim na Wydziale Lalkarskim PWST zakończył w 1963 roku, aby po roku stać się absolwentem tej samej uczelni, ale tym razem Wydziału Aktorskiego. To umożliwiło mu zadebiutować na teatralnych deskach już w tym samym roku, 1964.

Zawodowo związany był z wieloma teatrami, później zaczął pojawiać się także na szklanym ekranie. Wielu może go pamiętać z serialu "Czterdziestolatek. 20 lat później", w którym wcielił się w postać sąsiada głównych bohaterów, państwa Karwowskich, Staśka. W póxniejszych produkcjach także odnosił sukcesy kreując w niezwykły sposób postaci mu powierzone.

Na facebookowej stronie serialu "Barwy szczęścia", gdzie wcielał się w postać Fryderyka Struzika, pojawiły się niezwykle smutne słowa pożegnania. Wielu wciąż nie potrafi uwierzyć w śmierć aktora - Z trudnym do wyrażenia żalem zawiadamiamy o śmierci Pana Pawła Nowisza, wybitnego aktora teatralnego, filmowego i telewizyjnego, naszego Przyjaciela. Mieliśmy zaszczyt pracować z Panem Pawlem na planie naszego serialu, w którym od lat tworzył niezapomnianą postać Fryderyka Struzika. Będziemy wspominać tę wspólną prace z sentymentem i podziwem dla talentu i osobowości Pana Pawła. Składamy najszczersze wyrazy współczucia Rodzinie i Bliskim. Przyjaciele z serialu „Barwy szczęścia”.

Nam także pozostaje złożyć najszczersze kondolencje najbliższym i przyjaciołom zmarłego artysty.

O tym się mówi: Małgorzata Rozenek-Majdan pokazała swój prawdziwy wygląd. Internauci oszaleli

Zerknij: Niepokojące zapowiedzi Krzysztofa Jackowskiego. Już niebawem ma dojść do budzących lęk wydarzeń. Co ma z nimi wspólnego premier Morawiecki