Jak podaje "Super Express", Piotr Semka zachorował na COVID-19 w marcu tego roku. Mężczyzna trafił do jednego z warszawskich szpitali, gdzie przez kilka miesięcy walczył o zdrowie, a nawet o życie. Dziennikarz był podłączony pod specjalne aparatury, a w wyniku powikłań zapadł w śpiączkę.

Na szczęście udało mu się wygrać tę stoczoną z koronawirusem bitwę i powoli powraca do zdrowia. Przyznaje jednak, że rehabilitacj jest żmudna i wymaga wiele czasu, by przynieść widoczne efekty.

Jeżeli od czasu, gdy zachorowałem i zapadłem w śpiączkę, mija prawie pół roku, a ja wciąż nie wróciłem do domu, ot muszę sobie zadać pytanie, dlaczego walczę, co mnie motywują do ciężkiej pracy nad rehabilitacją. Piotr Semka

Piotr Semka pierwszy raz od zachorowania pojawił się na wizji. Połączył się ze studiem programu "Salon Dziennikarski" na TVP.

Wydarzenie to uczciła inna dziennikarka - Marzena Nykiel, która na Twitterze ogłosiła wielki powrót kolegi z branży.

Piotr Semka wrócił!!! Po miesiącach ciężkich zmagań z chorobą i trudach walki rehabilitacyjnej JEST! Modlitwa ma potężną moc! Dziś po raz pierwszy po chorobie wystąpił telewizji, w #SalonDziennikarski. Bogu niech będą dzięki! Ogromna radość! Dużo siły i zdrowia, Piotrze! Nykiel

My również dołączamy się do tych życzeń.

To również może Cię zainteresować: Ryszard Terlecki trafił do szpitala. Jego stan jest poważny

Zobacz także: Niesamowity gest ze strony Edyty Górniak. Wokalistka wspiera swoich znajomych z branży