Setki modelek i modeli ubranych tylko w białą farbę do ciała przeszło w niedzielę przez surową pustynię w południowym Izraelu w pobliżu Morza Martwego, część najnowszego projektu fotograficznego amerykańskiego artysty Spencera Tunicka.

200 golasów udawało słupy soli w gweście protestu

Natomiast Tunick, ubrany na czarno, stał na dachu pojazdu rekreacyjnego i wydawał polecenia przez megafon. „Wszyscy złożyć nogi razem”, powiedział. "Ręce na dół." 54-letni fotograf odwiedził Izrael jako gość ministerstwa turystyki, aby po raz trzeci pokazać kurczące się Morze Martwe poprzez nagie tematy.

„Dla mnie ciało reprezentuje piękno, życie i miłość” – powiedział Tunick, który wystawił dziesiątki nagich sesji na dużą skalę na całym świecie. Tunick przedstawił ponad tysiąc nagich modeli dziesięć lat temu na brzegach słonego Morza Martwego, które cofa się o około metr rocznie.

Izrael i Jordania przeznaczyły większość wody w górnym biegu rzeki na potrzeby rolnictwa i wody pitnej, podczas gdy wydobycie minerałów i parowanie przyspieszone przez zmiany klimatyczne pogorszyły problem. Zanim Tunick wrócił pięć lat później, spokojne wody z jego pierwszej sesji opadły, pozostawiając zakrzepły piasek i otwarte zapadliska.

Około 200 osób podążało za jego wskazówkami, zarówno mężczyzn jak i kobiet, stojących wyprostowanych i przygarbionych, niektórzy szczupli, a niektórzy okrągli. Powiedział, że postanowił pokryć modeli białą farbą, aby przywołać biblijną historię żony Lota, o której mówiono, że zamieniła się w słup soli.

Doktorantka Anna Kleiman, lat 26, powiedziała, że ​​dołączyła do sesji, aby podnieść świadomość kryzysu środowiskowego. „To naprawdę naturalne, kiedy zdejmiesz ubranie” – powiedziała. „Nie chcesz ich ponownie zakładać. Myślę, że po prostu trochę zmagaliśmy się z kamieniami”. - "Szczęście... nie jest za gorąco" - Izraelskie ministerstwo turystyki sfinansowało koszty przelotów i naziemnych podróży Tunicka, powiedział Hassan Madah, dyrektor ds. marketingu ministerstwa dla obu Ameryk.

O tym się mówi: Teresa Lipowska i jej świadczenie emerytalne. Ile aktorka otrzymuje z ZUS

Zerknij tutaj: Kościół zdecydował się wprowadzić zmiany w sakramencie chrztu. Dla wielu było to ogromne zaskoczenie. O co chodzi