70-letnia kobieta urodziła chłopca z pomocą zapłodnienia in vitro (IVF) w Indiach. Materiał filmowy nakręcony 13 października pokazuje staruszkę, która siedzi obok męża, trzymając noworodka i rozmawiając z personelem medycznym.

Mężczyzna robi jej zdjęcie, aby uchwycić ten emocjonalny moment. Indyjska para jest małżeństwem od 45 lat. 70-letnia Jivunben Rabari i jej 75-letni mąż Maldhari przez wiele lat próbowali mieć dziecko, zanim zastosowali technologię wspomaganego rozrodu.

Cud narodzin, czy nieodpowiedzialność?

Starsza kobieta nie miała dowodu tożsamości, aby udowodnić swój wiek, jednak powiedziała reporterom, że ma 70 lat. Lokalne media również potwierdziły ten wiek. Dr Naresh Bhanushali powiedział: „Kiedy po raz pierwszy przyszli do nas, powiedzieliśmy im, że nie mogą mieć dziecka w tak podeszłym wieku, ale nalegali. Powiedzieli, że wielu członków ich rodziny również to zrobiło. Najrzadsze przypadki, jakie kiedykolwiek widziałem!”. Para analfabetów, mieszka w odległej wiosce Kemora w indyjskim stanie Gujurat.

Centrum Lekarze i ds. płodności wyrazili zaniepokojenie etyką zezwalającą na leczenie IVF kobiet w wieku Kaur. Może bowiem wystąpić szereg komplikacji zarówno u matki, jak i u jej dziecka. Ponad to, małżeństwo jest już w wieku senioralnym, co znacznie utrudni opiekę nad dzieckiem, co poświadczy wielu znacznie młodszych rodziców pamiętając nieprzespane noce, bolące plecy, ogromny stres i konieczność pamiętania o wielu sprawach na raz.

Trzeba także wziąć pod uwagę fakt, że dziecko tej pary zbyt długo nie pocieszy się obecnością rodziców, którzy - choć to brzmi okrutnie - nie będą żyli tak długo, aby móc sprawować opiekę w wymaganym przez dziecko przedziale czasowym...

YouTube/NDTV

Co o tym sądzicie?

O tym się mówi: Z życia wzięte. Biblijne sceny nad morzem. Setki stanęły w rzędach i nic nie mówili. Co im się stało

Zerknij: Tomasz Lis zaskoczył wszystkich. Pokazał zdjęcie trzeciej córki. Niewielu o tym wiedziało