Ścieżka życia św. Siostry Faustyny ​​to najważniejsze miejsca i miasta, w których przebywała Apostołka Bożego Miłosierdzia.

Spełniła wolę Jezusa, który przychodził do Niej z instrukcjami

Duchowy kult Miłosierdzia Bożego, wznowiony przez Papieża Wojtyłę, związany jest z polską zakonnicą, ogłoszoną 30 kwietnia 2000 roku świętą przez samego Karola Wojtyłę, która otrzymała objawienia i wizje, stygmaty, dar wszechobecności i proroctwa, której Dziennik Duchowy jest teraz przetłumaczony na 10 języków.

Maria Faustyna urodziła się w 1905 roku we wsi Głogowiec jako trzecie z dziesięciorga dzieci, od dzieciństwa mówiła, że ​​czuje powołanie zakonne. W wieku 20 lat mogła wstąpić do klasztoru Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Warszawie.

W ten sposób rozpoczęły się objawienia i wizje Chrystusa oraz nakaz szerzenia kultu atrybutu Boga, miłosierdzia, który należy celebrować co roku w pierwszą niedzielę po Wielkanocy. 22 lutego Jezus powierzył tej prostej siostrze dwa zadania: namalować swój obraz i rozsławić ten obraz na całym świecie, poczynając od jej zgromadzenia.

Siostra Faustyna jak zwykle ujawniła tę swoją wizję spowiednikowi, który nie przywiązywał do tego wagi, mówiąc: „Tu chodzi o twoją duszę. Namaluj obraz Boga w swojej duszy”. Ale zaraz po wyjściu z konfesjonału miała kolejną wizję Jezusa, który powiedział: „Mój obraz jest w twojej duszy. Chcę, żeby było święto Miłosierdzia . Chcę, aby obraz, który namalujesz pędzlem, został uroczyście pobłogosławiony w pierwszą niedzielę po Wielkanocy; ta niedziela musi być świętem Miłosierdzia”.

O tym się mówi: Zaginął 5-letni Maksymilian. Został zabrany spod przedszkolnych drzwi. Policja pilnie apeluje o pomoc

Zerknij: Niepokojące wieści o stanie zdrowia Dominiki Tajner. Operacja piersi to nie wszystko