W Izraelu urodziło się dziecko z własnym „bliźniakiem” w brzuszku – rzadkim zjawiskiem znanym jako „płód w płodzie”, według doniesień prasowych.

Nikt się nie spodziewał takiego obrazu...

Lekarze po raz pierwszy zdali sobie sprawę, że może być problem, gdy wykonali badanie ultrasonograficzne matki dziecka w późnej ciąży i zobaczyli, że brzuszek dziecka był powiększony, według The Times of Israel.

Kiedy więc urodziło się dziecko, lekarze przeprowadzili szereg badań, w tym ultradźwięki i prześwietlenia i zauważyli częściowo rozwinięty płód w brzuchu dziecka, donosi The Times of Israel. Lekarze przeprowadzili operację usunięcia płodu.

Określenie „fetus in fetu”, co dosłownie oznacza „płód wewnątrz płodu” jest ogólnie definiowana jako stan, w którym rozwojowo zatrzymany płód znajduje się wewnątrz ciała jego zdrowego bliźniaka.

Według raportu z 2010 roku, opublikowanego w Journal of Surgical Technique and Case Report, choroba ta występuje niezwykle rzadko i występuje w około 1 na 500 000 urodzeń.

Takie pasożytnicze bliźnięta powstają, gdy podczas ciąży bliźniąt jednojajowych jeden z płodów zostaje wchłonięty przez drugi we wczesnym okresie ciąży.

„Dzieje się to jako część procesu rozwoju płodu, gdy w trakcie rozwoju występują jamy, które zamykają się, a jeden z embrionów wchodzi do takiej przestrzeni” – dr Omer Globus, dyrektor neonatologii w Centrum Medycznym Assuta w Aszdod w Izraelu, gdzie przebywało dziecko. urodził się, powiedział The Times of Israel. „Płód w środku częściowo się rozwija, ale nie żyje i tam pozostaje”.

O tym się mówi: Michał Wiśniewski wydał oficjalne oświadczenie. Chodzi o zarzuty. Padły mocne słowa

Zerknij: Z życia wzięte. Rodzice ciężko pracowali, aby zapewnić dzieciom przyszłość. Gdy potrzebowali pomocy, syn zaskoczył ich odpowiedzią