Niestety łatwowierność seniorów związana z czasami ich młodości, często doprowadza ich do stania się ofiarą bezdusznych oszustów. Metody "na wnuczka", "na policjanta", "na prokuratora" wciąż jeszcze czasem się udają, ale z czasem pojawiają się nowe, jak te z okazji przymusowego spisu powszechnego, jaki w tym roku dał oszustom szerokie pole do popisu.

Niedługo wypłacane będą czternastki, warto wiedzieć pewną rzecz

Świadczeniobiorcy kwalifikujący się do otrzymania czternastej emerytury powinni wiedzieć, że ów dodatek wypłacony będzie razem z emeryturą podstawową, a co za tym idzie, nie będzie trzeba składać żadnego wniosku o przyznanie dodatkowego świadczenia.

Niestety wielu seniorów nadal o tym nie wie, co daje pole do popisu oszustom, którzy wymyślili kolejny sposób na wyłudzenie od milionów ludzi ich danych osobowych, które wystarczą, aby wziąć na nazwisko ofiary spore kredyty w bankach i parabankach.

Jak opisali eksperci, wiele banków ma w swojej ofercie możliwość wzięcia szybkiego kredytu na niezbyt dużą kwotę, o uruchomieniu której nie informują swoich klientów. W przypadku przejęcia ich danych osobowych przez złodziei, nawet nie wiedzą, że na ich konto każdy może wziąć takie szybkie kredyty.

To właśnie grozi seniorom, do których zadzwonią oszuści podając się za przedstawicieli Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oferujących pomoc w wypełnieniu wniosku o przyznanie czternastej emerytury.

Emerycie! Nie trzeba składać wniosku o czternastkę!

Podając nieznajomej osobie swój PESEL, czy numer dowodu osobistego narażamy się na wielkie kłopoty, więc lepiej zweryfikować rozmówcę zanim poda się mu jakiekolwiek informacje na swój temat.

O tym się mówi: Z życia wzięte. Kobieta myślała, że jej matka odeszła. Chwilę przed ostatnim pożegnaniem zorientowała się, że jej mama żyje. Jak to mogło się stać

Zerknij: Astrolodzy wskazali znaki zodiaku, z którymi wspólne życie jest sporym wyzwaniem. Mieszkanie z nimi pod jednym dachem nie jest łatwe