Media od jakiegoś czasu publikują wizerunki artystów i celebrytów okraszone zamazanym obliczem lub czarnym paskiem nałożonym na oczy. Powody są różne, jednak efekty medialnego zainteresowania są często bardzo podobne.

Michał Wiśniewski nie czeka z założonymi rękami. Fotoreporterzy także nie próżnują

Od jakiegoś czasu media obiegła informacja na temat zarzutów nieuczciwości, jakiej dopuścić się miał znany wokalista Michał Wiśniewski. Jego reakcja na pojawiające się artykuły była stanowcza, a obszerne oświadczenie opublikowane zostało przez niego na facebookowym profilu.

Artysta w swoim poście odniósł się do formy przekazu, jaka została użyta w licznych artykułach opisujących zarzuty postawione przez prokuraturę. Jak zaznaczył, nie przyznał się do zarzucanego mu czynu, w związku z czym nie powinien być w mediach opisywany jako osoba winna.

Wyjaśnił także różnicę między osobą skazaną prawomocnym wyrokiem sądu, a osobą oskarżoną, której wciąż dotyczy domniemanie niewinności. Michał Wiśniewski w swoim obszernym i pełnym emocji oświadczeniu zaapelował także o nienękanie go i jego najbliższych, a na wstępie przedstawił się z imienia i nazwiska zaznaczając, że skoro nie przyznał się do winy, a wyrok jeszcze nie zapadł, nie chce aby media zasłaniały mu oczy czarnym paskiem i nazywały go Michałem W.

- Szanowni Państwo, nazywam się Michał Wiśniewski i choć czarny kolor świetnie komponuje się z czerwonym, prosiłbym o niezasłanianie mojej twarzy paskiem. Do postawionych mi, zgodnie z prognozami mediów, zarzutów nie przyznałem się. Ja rozumiem, że media potrzebują wypełnić kontentem swój program lub rubryki, ale wydaje mi się, że jesteście na tyle inteligentnymi ludźmi i zdajecie sobie sprawę, iż publikacjami już wydaliście wyrok. (...)

"Pomponik" jednak doniósł, że Michał Wiśniewski w towarzystwie swojego pełnomocnika widziany był w pobliżu budynku prokuratury, opisano także jego ubranie i zrobiono panom z ukrycia zdjęcia. Najwyraźniej apel o danie spokoju nie poskutkował.

Na szczęście artysta ma wsparcie w kochającej rodzinie i przyjaciołach, którzy otaczają go opieką i troską w trudnych chwilach. Życzymy Michałowi Wiśniewskiemu spotkania ze sprawiedliwym rozwiązaniem sprawy i siły do stawienia temu czoła.

O tym się mówi: Miejsce spoczynku Jana Pawła II można zobaczyć w czasie rzeczywistym. Jak teraz wygląda

Zerknij: Zaginęła 15-letnia Jagoda. Policja pilnie apeluje o pomoc w poszukiwaniach