W młodości lubił sport, a później rozwinął zamiłowanie do teatru, planując zostać zawodowym aktorem. Podczas okupacji hitlerowskiej potajemnie kontynuował zarówno studia, jak i aktorstwo, pracując jako kamieniarz, aby utrzymać się i uzyskać pozwolenie na pracę, którego potrzebował, aby uniknąć deportacji lub więzienia.

Pierwszy Papież - Polak, który zmienił Kościół od wewnątrz

Jego ponad 100 zagranicznych podróży przyciągnęło ogromne tłumy (niektóre z największych, jakie kiedykolwiek zgromadzono). Tymi podróżami Jan Paweł II pokonał odległość znacznie większą niż ta, którą przebyli wszyscy pozostali papieże razem wzięci. Uważano je za zewnętrzny znak wysiłków na rzecz budowania globalnych mostów między narodami i między religiami, które były centralne dla jego pontyfikatu.

W 1981 roku Papież Jan Paweł II odniósł poważne rany, kiedy został zastrzelony, gdy wszedł na Plac św. Piotra, aby przemawiać na audiencji generalnej. Spędził dwa i pół miesiąca w szpitalu, ale całkowicie wyzdrowiał z ran; dwa dni po Bożym Narodzeniu w 1983 roku poszedł do więzienia i spotkał się ze swoim niedoszłym zabójcą.

Zmarł 2 kwietnia 2005 roku w wieku 84 lat w Watykanie, a uroczystości pogrzebowe odbyły się w Bazylice Świętego Piotra. Spoczą w Kaplicy św. Sebastiana. Sekretarz Papieża Polski Stanisław Dziwisz przewodniczył przemieszczeniu trumny w widoczne i dostępne miejsce sześć lat po śmierci ówczesnego błogosławionego. Szczątki świętego przechowywane są pod ołtarzem, za marmurową płytą z napisem IOANNES PAVLVS PP. II. Groby Jana XIII i Piusa X znajdują się również w kaplicach w bazylice.

Media donoszą, że grób św. Jana Pawła II można zobaczyć w każdej chwili online, podają nawet link do owej strony, która ukazuje rzeczywisty wygląd grobu Jana Pawła II.

404 Ups, wystąpił błąd Wygląda na to, że strona, której szukasz, nie istnieje. Przepraszam za to.
- można przeczytać w komunikacie. Media jednak zdążyły uwiecznić obecny wygląd miejsca ostatniego spoczynku św. Jana Pawła II.

Dlaczego tak się dzieje?

O tym się mówi: Na ulicach miasta znaleziono błąkającą się samotnie małą dziewczynkę. Policja poszukuje jej opiekunów prawnych

Zerknij: Z życia wzięte. Kobieta myślała, że jej matka odeszła. Chwilę przed kremacją zorientowała się, że jej mama żyje. Jak to mogło się stać