Wybuchła na Twitterze ogromna afera związana z wywiadem, jaki popełniła jakiś czas temu pracownica kancelarii prezydenckiej Bogna Janke na antenie Radia Zet. Opowiedziała ona dość obszernie o znajomości Agaty Kornhauser-Dudy, a także Andrzeja Dudy sprzed prezydentury.

Sekretarz stanu zaszkodziła wizerunkowi Agaty Dudy?

Media obiegła spora awantura, jaka powstała na Twitterze po tym, jak światło dzienne ujrzała opowieść Bogny Janke pełniącej funkcję sekretarza stanu Kancelarii Prezydenta RP o jej spostrzeżeniach dotyczących pierwszej damy.

Jak się okazuje, Bogna Janke opowiedziała o tym, jak bardzo zabiegana i zajęta jest pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda, o jej spotkaniach z Kołami Gospodyń Wiejskich, o spotkaniu z finalistami ostatniego Konkursu Chopinowskiego.

Wyjaśniła także, dlaczego pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda nie była obecna przy granicy Polski z Białorusią u boku byłych pierwszych dam, Jolanty Kwaśniewskiej i Anny Komorowskiej - Byłe pierwsze damy na granicy? Pani prezydentowa nie dostała żadnego zaproszenia do udziału w tej inicjatywie. To był fakt medialny. Wydaje mi się, że wypada, by pierwszą damę zaprosić do udziału w akcji w jakiś bardziej bezpośredni sposób - stwierdziła na antenie Radia Zet Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Andrzeja Dudy odpowiedzialna za dialog społeczny, była dziennikarka Bogna Janke.

Po tym, jak hejt wylał się na Bognę Janke i pierwszą damę, sekretarz stanu postanowiła odnieść się do zarzutów, jakoby miała na myśli zrobienie z aktualnej pierwszej damy "cichej bohaterki". Popełniła na Twitterze post, w którym odnosi się także do pogardy okazywanej ludziom mieszkającym na wsi.

O tym się mówi: Ewa Ziętek odwiedziła Krzystofa Kiersznowskiego niedługo przed jego odejściem. Aktorka wyjawiła okoliczności ostatniego spotkania

Zerknij: Zaskakujące informacje na temat prawdziwego ojca Harry'ego ujrzały światło dzienne. Czy to doniesienie jest prawdziwe