O 200 zł miesięcznie więcej obiecano dać grupie tylko 20 tysięcy uprawnionych do emerytury. Dodatkowe świadczenie od 1 stycznia przyszłego roku ma być wypłacony strażakom-ochotnikom.

Dodatkowe 200 złotych miesięcznie dla emerytowanych strażaków-ochotników, ale nie dla wszystkich

Trzeba jednak spełnić pewne warunki, aby móc otrzymać 200 złotych miesięcznie więcej. Na wtorek, 26 października rząd zaplanował rozpoczęcie prac nad projektem ustawy obejmującej wypłacenia dodatku emerytalnego przedstawicielom konkretnej grupy zawodowej. Chodzi o strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej, jednak nie każdego dotyczyć będzie owa ustawa.

Głównie dotyczyć ma ona osób pełniących służbę w Ochotniczej Straży Pożarnej, które osiągną wiek emerytalny i będą uprawnione do świadczenia emerytalnego.

Długość odbytej służby ma być kolejnym kryterium decydującym o przyznaniu dodatkwego świadczenia w wysokości 200 złotych miesięcznie. Panie powinny mieć za sobą 20 lat służby i osiągąć wieu 60 lat, zaś panowie powinni mieć za sobą 25 lat służby i osiągnięty wiek 65 lat. Co istotne, dodatek otrzymają ci, którzy w czasie trwania służby, co najmniej raz do roku wyjeżdżali do akcji.

By otrzymać ten dożywotni dodatek do świadczenia emerytalnego, należy jeszcze złożyć wniosek u powiatowego albo miejskiego komendanta straży pożarnej.

Co o tym sądzicie?

O tym się mówi: Sekretarz Stanu opowiedziała o pracy Agaty Dudy. Fala krytyki spadła na obie panie. O co poszło

Zerknij: Zbigniew Zamachowski postanowił samodzielnie poradzić sobie z przeziębieniem. Po zakupy nie poszedł jednak do apteki

Nie przegap tego: Z życia wzięte. Była zdenerwowana, gdy jej syn wyjechał bez słowa. Wszystko przez jego narzeczoną i jej rodzinę